22 Şubat 2021 Pazartesi

Bahar Temizliği Günlüğüne Bağladım :)

Beni bu güzel havalar mahvetti arkadaşlar. 

Dün gece yarısına doğru hâlâ dolap kapağı silmekte olduğumdan bugün iş yapmam diye düşünmüştüm. Zaten pazartesi sabahlarım tam bir cümbüş. Sabah Bilgiç'e kahvaltı hazırladım, o arada yanına vereceğim öğle yemeği için makarna pişirdim. O okuluna gitti ben de giyinip pazara çıktım. Eve döndüm pilates dersim başladı. Omuz kol çalışacaktık bugün, e ben onu dün çalıştıydım zaten :D Ders bitti anneme erzak taşıdım, sonra onunla bir saat tur attık.

Eve döndüğümde saat yarım olmuştu ve kahvaltı etmek dışında kılımı kıpırdatmam diyordum amaaa.

Hava güzel.

E olmaz ki,  böyle de yapılmaz ki. Bilgiç hazır okula gitmiş,  geçtiğimiz ay boyunca o odada dört yatılı misafir ağırlamışım. Koltuğun yüzünden nefret etmişim o arada. Güzel havada çıkartıp yıkayabilirim hemen.

Tabi onu çıkartmak demek altındaki yavru yatak kısmını da çıkartmak demek.

O da toz duman olacak ortalık demek. Zira Bilgiç orada yatıp kalkıyor, arada uyuyor, yiyor, içiyor. Sanırım gözünüzün önünde canlandırabilirsiniz.

Kahvaltı sonrasında ben aheste aheste odadaki eşyaları dışarı çıkartırken ( dedim ya koltuğun altındaki yatak çıkacak, odada eşya varken çıkamıyor)  Can da yanıma geldi. Dünden antremanlı,  iş moduna geçti. Ama beni görseniz, bütün dileğim kendimi yatağa atıp uyumak.

Neyse baktım adam iş moduna geçmiş, hava güzel tam çamaşırlık, haliyle bezleri, cifleri, arap sabunlarını toplayıp geçtim odaya. 

Minicik oda aslında ama bilgisayarı bir çekiyorsun bir kablo yığını arası saç, çöp, düşmüş bilimum kablo,  şeker, günlerdir arayıp bulamadığı suluboya fırçası ( oysa geçenlerde orada dört tane şarj kablosu bulduğumda demiştim,  oğlum bir şeyin kaybolduysa ilk bilgisayar masasının altına bak diye, bak oradaymış işte)  ile karşılaşıyorsun.  

Bilgisayar kasası dana kadar olduğundan masaya sığmıyor. Onun altına tekelekli bi tahta yapmıştı Can, o tekerleklere dolanmış saçları temizlemek yarım saatimi aldı diyeyim ben, anlayın olayı.

Neyse uzun lâfın kısası, şu anda tül yıkanıyor. Koltuğun yüzü yıkandı kurudu takıldı. O arada yerlerde dolanan bir çoklu priz duvara monte edildi. D smart'a internet çekildi. Bir saat bilgisayar koltuğu temizlendi ama yine de bi moka benzemedi. Artık kumaşın içindeki yağ nasıl dolduysa ben kazıyorum o kusuyor.

Şu anda saat altı. Kollarım tam anlamıyla isyanda. Bu temizliğin sonunda üçgen vücutlu olabilirim sanırsam :D

Telefonumun pili %35 e inmiş. Bir saat pilates için açık kaldığı göz önüne alınırsa fena değil. Bir de yorumlara cevap yazmak için kullandım telefonu. Ayrıca market alış verişi de yapmak için açtım. 

Şimdi Can işe gitti. Ben de koltuğa oturdum. Tülü de astığımda bugünkü işim bitecek. Yarın da o odanın bir duvarını boydan boya kaplayan dolapla ilgileceğim. İçini düzenleyeyim bir de kapaklarını ciflerim.

Yarın anneme aşı da vurulacak. Cuma gününe randevu almıştım ama gittiğimizde randevumuzun uçmuş olduğunu gördük. Elimde var, sağlık ocağında yok. Yeniden randevu alındı. Gerçi her işte hayır vardır,  oradan çıkışta annemin çarpıntısı tuttu, aşı vurulmuş olaydı ondan mı oldu diye telaşlanırdık.

Bahar temizliği günlüğü bugünlük bu kadar.

Hayaller karavan günlüğü, gerçekler temizlik günlüğü, hahahaha :D23 yorum:

 1. kolay gelsin Handan ben daha girişmedim o işlere....

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Özlem. Ben de giriştim ama nereden çıkacağım bilmiyorum, bu sabah kollar pert :D

   Sil
 2. Okurken yoruldum:)))) Karavan'ı temizle, hem karavan hem temizliği günlüğü olsun, 2'si bir arada:))) Kolay gelsin, o motivasyonu bir de ben bulabilsem
  Çenebaz

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. hem temizlik yazacaktım, temizliği yazmışım, pardon
   Çenebaz

   Sil
  2. Hahaha,karavanı temizlemekten bi hal oldum zaten, nihayet içindeki işler bittide karavan da temiz kaldı :D

   Sil
 3. Selam bahar temizliğine başlanmış. Kolay gelsin. Eline sağlık. Sevgiler.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Genetiğime işlenmiş gibi şubat sonunda temizlik modlarına geçiş yapıyorum Zehra. Gerçi bir senedir evde duran erkeklerle olulan pisliği artık görmezden gelemediğim için de olmuş olabilir :)

   Benden de sevgiler :)

   Sil
 4. Kolay gelsin bugün bende de temizlik vardı insan yoruluyor nasıl :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yoruluyor gerçekten de Do. Gençkene çabuk dinlenip kalkıyordum da artık perte çıkıyorum hemen :)

   Sil
 5. Benim annemin de asi çarşamba heyecanıyız
  Amcama da bugün aldım. Yarina verdi hemen

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Umarım hepiciğine iyi gelir aşı, antikor üretirler misler gibi. Ben de gidip anneme sarılırım doya doya :)

   Sil
 6. Maaşallah Handan okurken baygınlık geldi bu yorgunluğu güzel bir karavan gezisi alır artık hadi bekliyoruz fotoları. Hülya

  YanıtlayınSil
 7. Büyük işler yapmışsınız ama ne güzel :) benim odada da bir sürü kutu var toplamaya güç bulamıyorum :D

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Büyük işlere daha başladık diyelim Andromeda :) İşe başlamak için güç hiç bulunmuyor, gözünü kapat, başla :)

   Sil
 8. Sen yazdıkça bana da temizlik şevki geliyor Handan:)
  Sincap emrinize amade ama kar varken olmaz tabii;)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kar yok artık da Can'ın nöbetlerinden zaman aralığı bulamıyoruz.

   Temizlik şevki bulaştırayım herkese diye yazıyorum :D

   Sil
 9. Yanıtlar
  1. Bilgisayar odası ne zamandır böyle mis gibi kokmamıştı :)

   Sil
 10. Aha bak tam yerine denk geldi; dolap kapaklarını çifte silip arıtmaya uğraşacağına, sulandırılmış yumuşatıcıyla siliyorsun. Yeminle tertemiz oluyor, mis gibi de kokuyor, ellerin de mahvolmuyor. Mesela bir kapak yumuşatıcı, 4-5 kapak su karıştırıp sil. Ben en son o bilgisayar koltuğunu hortumla yıkadım Handan 🤷‍♀️ Ya mahvolur ya da temizlenir dedim. Temizlendi çok şükür 😂😂😂. Üstüne de kılıf diktim, çıkarıp çıkarıp yıkıyorum 😁. Saçları ise hiç karıştırmayalım 😬. Dar alanda temizlik yapmayı ise konuşmayalım bile 😂😂. Sen yazdıkça bana da gaz geliyor, ben de dalacağım dolaplara. 🧿🧿🧿😘😘😘

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yumuşatıcı ha. Gidip alayım bari bir tane. Ben arap sabunuyla sileceğim şimdi Sevda, bunların ciflenmesini gerektirecek durum yok.

   Evet, sandalyeye bi kılıf lâzım. Şimdi burada olsan o işi sana paslamıştım hemen :D

   Ehehe, herkesi temizlik moduna sokacağım yakında :)

   Sil
 11. İnşallah o azimden bana da gelir de ben de başlarım ..kolay gelsin canım...sevgiler..

  YanıtlayınSil