Eee Daa Daa Napiniz ?

Çarşamba, Ekim 27, 2021

Haftasonu geleneksel cadılar bayramı partimiz var, çocuklara oynayacağım oyunu plânlamaya çalışıyorum ama uzun zamandır uzak kalmışım parti planlamaktan bi türlü yapamadım.


Neyse ki o arada sipariş verdiğim kâğıt tabaklar bardaklar geliyor bir yandan, olaydan kopartmıyor beni.O arada kıyafetimi de düşünmem gerek. Du bakalım. 


Yukarıdaki video geçen seneki zoom üzerinden etkinliğimizin videosu (müzikten dolayı engellenmezse :)

Çocuklar miniciklerdi ilk parti yaptığımızda. 

Aslında parti falan yapmak yoktu aklımda ya. Her sene oğlanlarla korkunç hikâyeler okuyup bir kaç süs falan yapıyorduk birlikte. O sene neden konseptli sofra hazırlamıyorum ki diyerek yemekleri de özel hazırlamaya karar vermiştim. Elâ ise Amerika'dan yeni dönmüştü. Çocuklarına orada kostüm almış ama giydirebileceği bir parti falan bulamamış. Benim hazırlık yaptığımı öğrenince Handan Abla gelebilir miyiz dedi. Gelenler çoğalınca bir baktık bizim korku partisi sevimli canavarlar partisine dönmüş :D Sene 2014 müş.
İşte o zamandan beri toplanıp eğleniriz birlikte.

Hatta Metos Kanada'ya gittiğinde bana anne swnin partilerinin yanına bile yaklaşamaz buradaki parti dediydi :D

Çocuklar büyüdükçe partinin oyunları da daha kompleks hale gelmeye başladı. Şiödi düşünüp duruyorum tabii. Neyse ki bu sene dışarıda yapmayı plânlıyorum. En azından evin odalarından biraz daha bağımsız yeni alanlarım var. Şansıma da sitedeki elektrik kabloları değişiyor, her yer çukur. Hahaha..


Evelki sene  Yelkovan Atölye olarak çocuklara hazırladığımız parti.


Evelki sene ev partisi. (Allah'ım önceki ile aynı günde olmuştu, nasıl yetiştirdiydim her şeyi bilmem) 


Yine aynı sene Yelkovan Atölye 'nin büyüklere partisi. Nefis bir şey olmuştu. 


2018'den2017'den


2016'dan 

2015'den


Seneler geçiyor. Ve ben geriye dönüp baktığımda iyi ki üşenmeyip toplamışım herkesi, ne güzel bir gelenek olmuş diyorum. Tabii her sene ne yapıp ne edip gelmek için elinden geleni yapan harika bir ekip olması da başka güzel.

Haydi ben gidip şu oyunu ayarlayayım artık :D 

Benzer yazılarım

10 Yorum yap

 1. Şahane. Ben hiç katılmadım cadılar partisine, nasıldır bilmem ama seninkiler hakikaten şahane, emeğine, enerjine, dikkatine hayran kalıyor insan! Bol şans!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim partiler sadece giyin süslen değil de oyunlu olduğundan seviyor büyük küçük :) Hepimizin arada oyun oynamaya ihtiyacı var zira :)

   Sil
 2. Okuduğum ilk yazılarından biri bu Halloween partilerinden biriydi :) Enerjine, yaptıklarına, partiye hayran kalmıştım. İyi ki de üşenmeden yapıyorsun! İsteyince neler yapılabileceğinin canlı kanıtısın benim için :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şu anki bezgin bekir uzanmış aklıma bişi gelmiyoooo modumu bi göreydin :D

   Sil
 3. Ben de enerjinizden dolayı kutlarım sizi. Bakın ne güzel anı biriktirmişsiniz. Bu sene kızım benzer bir partiye katıldı. Rahibe kostümüyle:) Fakat sizinkiler kadar teferruatlı olduğunu sanmıyorum. Eğlenmenize bakın, dünyaya bir kere geliniyor, sanırım:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Uğraşmadan keyifli anılar biriktirilmiyor :)

   Rahibe kostümü de iyiymiş :) Aklımda bulunsun.

   Sil
 4. Unutulan heyecanı arıyoruz ya, işte bu partiler o heyecanı hissettiriyor olmalı, harikasın:)

  YanıtlaSil
 5. Çok eğlenceli görünüyor. Fotoğraflara baktıkça mutlu oluyorum.

  Atölye çalışmalarına ara mı verdin Handan? Yazını okuyunca aklıma geldi. Uzun zamandır onunla ilgili bir şey yazmıyorsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pandemi olunca ara verdik haliyle Şule. Bilmiyorum ne zaman, nasıl, yeniden başlarız.

   Sil