26 Aralık 2017 Salı

Sevgili Hayranlarım Bugün Sizin İçin Gezdim Sırf Sizin İçin

Ne zamandır evde kös kös oturuyorsun Handan, hayranların senden fotoğraf ister, tembelleşme dedim.

Hahahaha, aman iki hee,  hayranız demiyonuz şurda, kendi kendime şeetcem onu bile başaramıyorum :D

Sabah çocukları yolcu ettikten sonra cumburlop yatağa geri döndüm zira bedenim ayakta olmakla birlikte o sırada hâlâ uyumaktaydım. Daha bir normal saatte yine ayağa kalktığımda bütün derdim kargoya paket götürmekti. Evde hiçbir yere bakmadan apar topar üzerime bir şey geçirdim, kendimi dışarı attım. O da ne, hava yine mis gibi. Kış olduğunun bilincine varamamış ilkbaharımsı modda gezmekte.

Postaneye doğru ilerlerken mahalledeki arkadaşımı aradım. Beş dakika uzaklıktayız ne zamandır buluşamadık. Hadi hazırlan dışarı çıkalım dedim. Güya hediye fuarına gitmek istiyordum ama bu güzel havada kapalı yer hiç cazip gelmedi rotayı Ortaköy'e çevirdik.

Üstüm başım bakkala gitme halinde, çantamda kolibantı - neyse yüzüme güneş kremi sürmüştüm en azından - yola düştük. İşler evde beklesin, dün bütün gün ütü yapmıştım ben hem.


Beşiktaş'tan yürüye yürüye Ortaköy'e vardık.


Üstümüze nur yağmıştı gördüğünüz gibi :)Ortaköy Camii'ne hayran hayran baktık. Büyük Mecidiye Camii  aslında ismi. Nigoğos Balyan tarafında 1856 yılında  neo barok tarzında yapılmış. İnsan ona bakarken bir de yeni yapılanlara gözü takılıyor da neredeen nereye düşülmüş diyor.Kafede denize sıfır bir masa bulunca keyfimiz daha da arttı. Oradan saatlerce kalkmayabilirdik. Hımm, zaten kalkmadık da sanırım :) Şu ortama bakar mısınız, deniz, vapurlar, mis gibi hava, tavşan kanı çay. İnsan hayatta başka ne ister?


Dönüşte yine yürüyerek Beşiktaş'a ilerlerken bu çok sevdiğim caddeye vuran güneşle manzaramız güzelleşmişti. ( Çırağan Caddesi'ymiş adı, yuh Handan insan hiç mi bilmez otuz yıldır yürümeyi en sevdiği caddeyi :)
Duvardaki güvercinleri uçarken yakalayamadığıma üzüldükten sonra eve geldiğimde gördüğüm bu fotoğraf da günün sürprizi oldu bana :)


Sözün kısası postaneye gitmek insana çok iyi geliyor :D

16 yorum:

 1. Şahane kareler bayıldım 😊❤benim de görmek istediğim yerlerden biridir Ortaköy 😊 sayende gezmiş kadar oldum teşekkür ederim canım benim ❤😊sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Özlem. Umarım sen de gidersin en kısa zamanda, sahilde oturduğunda kulağımı çınlatmayı unutma :)

   Sil
 2. Ne uzun yıllar oldu Beşiktaş, Ortaköy, benim okulum oradaydı Handan'cığım, az tepmedik yolları:))ne iyi etmişsin, hava da güzelmiş, burası çok soğudu ekmek almaya çıkasım yok:(soğuğu hiç sevmiyorum ben bunu anladım. :( Resimler için eline sağlık:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim okulum da Maçka'daydı Müjde, oraların yeri ayrıdır onun için bende :)

   Seni İstanbul'a alalım bak, soğuk hava sevmeyen biri olarak ne işin var o soğuk diyarlarda :)

   Sil
 3. :-)) Postane postane olalı böyle Ortaköy görmemiştir.:-) Ne güzel yürüyüş güzergahlarından biridir bence de. Nedense bu aralar özlemiyorum denizi, kıştan herhalde.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahaha bence de görmemiştir Aze.

   Hava güzel olunca ilk akla düşen deniz oluyor.

   Sil
 4. Hahaha tam sana göre canım benim ����
  Any :)

  YanıtlaSil
 5. Biz de gezmiş olduk görseller arasında sanki oralardaymş gibi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir tutam Ortaköy topladım size Yasemin :)

   Sil
 6. Ay ne iyi etmişsiniz.Hava şahane, pırıl pırıl güneşli kaç gündür.Kaçırmamak lazım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İki gündür eve girmedim Mehtap, soğuk günler için güneş depoluyorum :)

   Sil
 7. Fotojenik hatunum benim ♥
  Sen hep postahaneye çık emi :))

  YanıtlaSil
 8. İyi yapmışsın. Senin sayende bizim de içimiz açıldı :-)

  YanıtlaSil