22 Aralık 2017 Cuma

Kendimi Nadasa Aldım

Bu hafta sakin hayatın tadını çıkarttım. Haftasonundan kalan yemeklerim üç gün idare ettiler. Bana sadece küçük ekleyişler yapmak düştü.

Metehan mezun polarını giymek istiyor diye bir posta çamaşır yıkadım. Bir makina çamaşır ütülendi hemen.

İki gün koltukta sürekli kitap okuduktan sonra ancak kalkıp evi süpürdüm.

Biraz kendime gelir gibi olunca Capitol'e gittik. Hediye alış verişi yaptık. Acele etmeden, tembel tembel. Yine son gün koşturacağımızı bilsek de umursamadan keyifle dolaştık.

Dün evdeki kartlarımı çıkarttım. Bu sene gittiğim yerlerden topladığım kartları göndermeye karar verdim. Kutunun içinde duracaklarına birilerine minik gülümseme götürsünler dedim.

Akşam ortaokul arkadaşlarımla buluştum. Kitaplardan, filmlerden, gittiğimiz yerlerden bahsettik bol kahkahayla karışık. Bir kere daha şükrettim güzel arkadaşlarım için.

Sabah.

Oğluşları gönderdim. Henüz gün ağarmadı. Yürüyüşe çıkasım gelmedi, sessizliğin tadını çıkartıyorum. Öğleyin dışarı çıkarım diye düşünüyorum, şimdi son okuduğum kitaba gömülme zamanı.

Bu hafta ruhum bana yetişti.

Hepinize günaydın, huzurlu bir güne açılsın sabahınız..


21 yorum:

 1. Günaydın , Yılbaşı hediyeleri en sevdiğim :) bu yıl yeni yıl Kartlarını bende kendim yapmadım . Ama gittiğin yerlerdeki Kartları yollamak da çok iyi bir fikrimiz doğrusu .
  Ahh şu çamaşırlar biz iki kişiyiz bitmiyor bitmiyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kartları çıkarttım bir de yazabilirsem pazartesi postalayacağım inşallah Nesrin . Şimdi pul peşine koşmam herekecek, pul bulunmuyor sinir oluyorum :)

   Çamaşırlar benim yıkama hızımdan çabuk kirleniyorlar :)

   Sil
 2. Okurken ben de dinlendim seninle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok iyi geliyor Nil, uyku düzenim bike bozulmuştu koşturmaktan.

   Sil
 3. Sen dinlenirken de bir dolu iş yapıyorsun Handan'cığım, Maşallah, nazar değmesin.:) Kolay gelsin, şarkı için teşekkürler.:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok, bu sefer cidden hiçbir şey yapmadım Müjde, arada lâzım böyle :) Teşekkür ederim canım 😘

   Sil
 4. Günaydın günün günden güzel geçsin, enerjin ve yaşam sevgin eksilmesin.
  Bir dolu sevgilerimle Handan:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin, benden de kocaman sevgiler Mukaddes.

   Sil
 5. wonderful wonderful life.
  <3
  ay mutluluk hormonu salgılatıyor bu şarkı.
  günaydın Handancım, öğlen olacak nerdeyse, gözüm açılamadı bugün. Halbuki severim yağmur.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Huzurlu ve mutlu şarkı düşünür düşünmez aklıma bu geldi De Kubad :) Yağmurda uyumak da keyifli oluyor, arada lâzım :)

   Sil
 6. Handan'cığım bir çizim yapmıştım, minnacık bir yeni yıl hediylesi olarak sana göndermek istiyorum ama nasıl becerdiysem adresini kaybetmişim. :( rica etsem acilen yollar mısın yorum olarak ya da e-mail olarak, yorum olarak da gönderebilirsin, not ettikten sonra silerim. Öptüm:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gönderdim canım :) Şimdiden teşekkür ederim :)

   Sil
 7. Oohh, harika geçmiş bu sabah. Kız neye özeniyorum biliyor musun; sabah herkesi evden uğurlayıp evin huzurunu yaşamaya. Emekli oldum gene kaderim değişmedi, kalktık buraya geldik burada da aynı, her sabah çocukları okula taşıma işinden yırtamadım bir türlü. Burada trenle gidiyorlar ama oturduğumuz yerden istasyona kadar ulaşım aracı yok, gene ben taşıyorum, hihihihi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Harika geçmiş bu hafta olacak o, bir de yazabilsem neler anlatacağım da, işte bu kadar oluyor. Elim kafamın hızına yetişmiyor Handan 😤

   Sil
  2. Ayyy, çok şükür servisler bu işi elimden aldı Sevda, her sabah, öğlen, akşam okul yollarındaydım bir ara :) Kolay gelsin canım :)

   Sil
 8. ohhhhhhhhhh sefan olsun handancım :)

  YanıtlaSil
 9. Huzurlu geldi şarkı ile de :)
  Kart gönderme fikri de çok güzelmiş, yeniden canlandırılması gereken bir güzellik aslında :)
  Ama bir makine çamaşır, ütü deyince azıcık korkmadım da değil dinlenme bozulacak diye. Bol dinlenmeli, huzurlu, kitap okumalı günler dilerim o zaman :) Sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok yok, bol bol dinlendim Alice. Hatta bugün artık ev üzerime düşmeye başladı. Sanırım yarın ayaklanmam lâzım artık :)

   Sil
 10. Ne iyi yapmışsın. Böyle ara vermeler insan ruhuna çok iyi geliyor. Arada yapmak lazım :-)

  YanıtlaSil