27 Mayıs 2016 Cuma

Ağır Başlı Olmak Pek de Güzel Değil :)Sabah huzurlu bir bahar yağmuru yağıyordu. Sizin için birazını toplayıp buraya getirdim :)

Bugünlerde pek çok koşturmam gereken şey var ama başımdaki ağırlık beni yavaşlatıyor. Gözlerimi açmadan yirmi dört saat yatabilirim. Ama benim toparlanmam gerek.

Öğlen Bilgiç'i okuldan alıp robot yapmaya götürmeliyim. O arada bir saat okul arkadaşlarımla kaçamağım var. Ev dandini. Ütü yapılmadı. Cumartesi yine götürülecek Bilgiç. Okul yıllığı için fotoğraf da çektirtmem gerekiyor. Akşamına fotoğraf kulübünün toplantısı var. Pazar sabah erkenden Kayseri yolcusuyuz. Yarışmaya katılacak küçük bey. Robotu biterse tabi, bitmezse turistik gezi olacak.Bir ara çanta hazırlamalıyım.

Neyse dün saçlarımı boyatmayı başardım. Diğerleri de bir bir olur. Yalnız şu gözlerimin üzerine yüklenen başımın ağırlığını bi alsaydılar. Ya ben ağırbaşlı falan olmak istemiyorum, tıtıt :)

Eveet, işte böyle. Neyse siz bana bakmayın, yağmur olduğu anlaşılmayan yağmur videomu izleyip kuş sesleriyle mutlu olun anacım.

Hepinize günaydın :)

Not: Ne ki bu robot diyenler için Bilgiç'in geçen seneki robotu Asumo şurada :)

19 yorum:

 1. günaydın Handan:)))) Yağmur sesi de kuş sesleri de pek güzeldi, ellerine sağlık, iyi ki çekmişsin. Şimdiden iyi yolculuklar, Bilgiç'e başarılar
  Çenebaz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Günaydın Çenebaz :)Teşekkürler canım :)

   Sil
 2. Günaydın :)İnşallah daha iyi olursunuz.Robotlara merak bizde de var ama acemice.Yağmur ve kuş sesleri...yağmur,yumuşacık yatak,puf puf yastık :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Günaydın Ayşe :)

   Merak olsun da gerisi gelir, çok yaratıcı şeyler çocuklar için :)

   Hahaha, ben de gidişat aynı, yastık gözümde tütüyor :)

   Sil
 3. Bahar öyle yapıyor insanı Handan.
  Sorumluluklar hiç olmadığı kadar ağır geliyor insana..hani mecburiyetler de öteki taraftan asılmas abaş edilebilirdi belki
  Anlıyom ben seni :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Baş ağrısı bir haftadır rahat bırakmadı Kadriye. Bir de planlamalar düşünceler bilmeyince, tuş :)

   Sil
 4. Güüüünayyydınnnn ♥
  Hadi gel kahve yaptım, içelim ayılalım, ondan sonra da motor takalım :))

  Şaka bir yana bu seneki robotunuzu acayip merak ediyorum. Hadi kolay gele arkadaşım ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu sene robot iki günde ortaya çıktığından (yani çıkacağından inşallah) ne olacak ben de merak ediyorum. Eğleneceğiz sonuna kadar Şebnem.

   Hadi içelim kahvemizi :)

   Sil
 5. Günaydın :)
  Kuş sesleri, yağmur, orman... Müthiş..

  YanıtlaSil
 6. Ayyy Handan çam havası geldi buralara :) Maşallah programın pek yoğun bir tük kahvesiyle başındaki ağırlığı gönder gitsin. Geçen seneki robotunuzu görmemiştim. Aferin Bilgiç'e başarılarının devamını dilerim. Sevgiyle kal...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cataflam eşliğinde ağırlığın geçmesini bekliyorum :)

   Teşekkürler, benden de sevgiler :)

   Sil
 7. Alllaaaahhh, video tam benlik.
  Ohhh.
  Takımı taklavatı toplayıp Karadeniz'e yerleşsem ben, özüme dönsem, kendimi bulsam.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Karadenizde teyzemin tepenin üzerinde fındık bahçesine bakan bir evi var, odamın camını açıp yağmurda sessizliği,kokuyu içime çekmeye bayılırdım. Bambaşka bir boyuttu sanki De Kubad :)

   Sil
 8. Annem köyde olduğu zaman telefonda konuşurken kuş seslerinden annemin soylediklerini anlamadığım olur. Karadenizim bir tane.
  Robotların mucadelesini izledim de harika yaa. Insallah ileride çok daha büyük projelere imza atar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Karadeniz bambaşkadır Buzlu Kalem.

   Yaratıcı aktivitelere katılmasını çok seviyorum, umarım dediğin gibi olur :)

   Sil
 9. ayy hadi bakalım.. ama bu seferki yarışta bence kelimenin gerçek manası ile önemli olan katılmak :) her yiğidin harcı değil robot işi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bu arada yanlış anlaşılmasın ayy sanki kazanacağın ainanmıyormuşum gibi mi oldu bu yazdığım.. yok öyle demek istemedim ben.. hani kazansa da kaybetse de o yine kazanmış sayılır bence.. yazdıkça batmıyorum dimi.. neyse susayım en iyisi :) başarılar merakla bekliyorum :)

   Sil
  2. Hahaha yok yok öyle anlamadım Şapşik Anne :) Diyorum ya zaten şu on beş gün içinde katılmaya karar verdi, ne çıkarsa bahtımıza :) Bir keyfini çıkartalım yeter :)

   Sil