30 Nisan 2013 Salı

Ankara Dönüşü Kadıköy :)

Daha henüz tembellik modunda evde aheste aheste dolanırken Hülya sabahın sekizinde sen nasılsa uyanmışsındır diyerek aradı :) Biz Kadıköy'e geçiyoruz, orada buluşup takılalım kızkıza dedi. Oooo ne güzel olur dedim ben de.

Hülya ve Selma İzmir'den arkadaşlarım. Hani hepimiz peşpeşe hamile kalmıştık :) (Bknz) Oraya gittiğimizde yeni evli ve bütün akrabalardan, tanıdıklardan uzakta olunca insan başka bir ilişki kuruyor. Ve yıllar sonra bebeklerimiz büyümüş biz hepimiz yeniden İstanbul'da toplanmışken ara ara kaçamaklar yapılıyor :) (Onlar karşıda oturuyor olmasa daha çok da buluşulur da ... Aslında hepsi karşıda olduğuna göre karşıda olan benim sanırım . Ha ha ha :)

Neyse biz konumuza dönelim ,o gün sabahtan akşama kadar yedik anacım.Buluştuktan sonra Beşiktaş İskelesi'nin üzerindeki Deniz Yıldızı'na gittik. Buket Uzuner'in Su'yunu okuyanlar hatırlar bu kafeyi :)

Manzara harikaydı ama vapurların gürültüsünden sesimizi duyuramayınca birbirimize orada çayımızı kahvemizi içtikten sonra yemek yiyeceğimiz yere attık kendimizi :)


Çok acıkmıştık, bilmem belli oluyor mu. Çiya'da ne varsa doldurduk önümüze neredeyse, ve hepsini afiyetle bitirdik :) Ne yazık ki kirece yatırılmış kabak tatlısı yiyecek yerimiz hiç kalmamıştı. Bir sonraki sefere artık ...


O mideyi bastırmak için yürüyüş gerektiğinden Moda'ya uzandık oradan.. Atamızla fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedik :)Sahildeki park yenileniyordu. Orada fazla gezemedik, zaten Moda İskelesi'ne gitmeden olmazdı di mi ama :)


Hımmm, dönüşte midemiz biraz rahatladığından Moda'daki Ali'nin dondurması ile Kemal'in waffleları arasından waffle seçtik. Fotoğraf çekmeyi akıl ettiğimizde acaba bir taneyi mi bölüşsek öyle mi yapsak böyle mi yapsak dediğimiz wafflelardan üçünü mideye indirmiştik bile..

Deniz otobüsü iskelesine doğru giderken hiç de pişman değildik :)

İki günde Ankara'da nasıl o kadar yer gezdiğime inanamıyrdum ama gördüğünüz gibi 5 saatte Kadıköy'de de bayağı yer gezmekteyim :D

Kızlar, iyi ki geldiniz.. Arayı fazla açmadan yeniden yapalım bunu :)

4 yorum:

 1. Kafa dengi, can arkadaslarla güzel bir gün gecirmek gibisi yoktur. Ne iyi yapmissiniz, oh! :)

  YanıtlaSil
 2. Ne güzel Handan keyfiniz daim olsun

  YanıtlaSil
 3. Kesinlikle haklısın Ayşecim :)

  Sana diyorum İstanbul'a gelince uğra diye Katrecim, bak götüreceğim seni hepsine :)

  Teşekkür ederim Sevdacım :)

  YanıtlaSil