5 Temmuz 2015 Pazar

Kısa Bir Özet Alalım

Bilgiç'in gözlüğünün sapı kırılınca bir gün doktor ve gözlükçüde geçti.

Ertesi gün gözlüğü almak için Kadıköy'e inmişken biraz gezindik. Bu arada boncukları dizmek için lastik aldım. Bak bu çok önemli zira her yerden çıkan boncuklar sinir bozucu.

Sonraki gün sinemaya gittik. Ters-Yüz. Biraz onlar koştururken içime fenalık bassa da güzel bir filmdi. Çocuklar da ben de sevdik.

Dün arkadaşım Gün'le buluştuk. Metos telefonundaki fotoğrafları yüklerse Fenerbahçe Parkı'ndaki Caz Festivali'nden kareleri paylaşacağım sizinle. Zira bütün akşam üç ayrı sahnede caz vardı, bize düşen çimenlerin üzerine yayılıp keyfini çıkartmaktı sadece. ( Tabi bilgisayarlarına dönmek için sabırsızlanan oğlanlarla ne kadar yapabilirsek:-) 

Gelgelelim ne kadar güzel geçse de fonda bir türlü bulamadığım kimlik kartlarının sıkıntısı içimden hiç çıkmadığından patlama noktasından iki adım ötedeydim hep. Bir buzdolabına bakmadığım kaldı, çekmeceler düzeltildi, çantalar döküldü, kitap araları, kâğıt araları, hatta çekiliş paketlerinin içleri bile araştırıldı ama yok yok yok. Bir tarafım amaaan Handan derdin bu olsun derken diğer yanım sinirlenmek ve üzülmekle meşgul. Neyse...

Bu arada hâlâ bana adresini göndermeyen arkadaşlar var. Kardişim çekilişe katılıp da niye ilgilenmiyirsunuz bir daha, blog blog dolaşıp huuu kazandın mı demem gerek:-)

Kazananlar listesini bir daha yayımlıyorum.

Biz Kimiz Kadınız, Kadriye
Beyaz Gemi, Şenay
Kış Güneşimiz, Sevinç
Yazdan Kalan, Burcu
Bitli Turist
Gri Notlar, Selen
Oytun'la Hayat, Şebnem
Bahar'ın İçi Derin, bAhAr
Zoitsa
Dili Geçmiş Zamanlarım, Mehtap.Bu önemli konuya da değindikten sonra evimi toparlamaya gidiyorum. Malum, onca dışarda dolaşınca ev evlikten çıkmış bir hale geliyor.

Hepinize eyi günler. Kaybolanlar bulunsun, bulunanların kıymeti bilinsin, güzel bir pazar olsun...12 yorum:

 1. festivaller konserler yoğunsun bu ara :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öyle oldu Bahar:-) İstanbul bu açıdan harika bir şehir:-)

   Sil
 2. Off Handan'cim, kimlik karti gibi böylesi önemli seylerin kaybolmasi gercekten cok üzücü bir durum, seni cok iyi anliyorum. Insallah bulunur canim yaa.. onun disinda canini sagolsun, herseyin bir cözümü bulunur nasilsa.

  Bu arada sana az evvel bir mail attim, diger diyeceklerimi oradan ögrenirsin artikin:) Cok öpüyorum.

  (aaaa bak birsey daha yazmayi unutmusum oradan, simdi aklima geldi..hemen bir tane daha yolluyorum, hay allah,,, iyi aklima geldi yani, en önemlisiydi cünkü):)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım yenisini çıkartmaya gideceğim Ayşe, yok, bulamadım çünkü. Neyse artık.

   Maili aldım :-D

   Sil
 3. handancıgım ben gizli katılımcıydım. adresimi göndereyim mi :))) gizli tanık oluyorda ....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ha ha ha, gönder Nihal, gizli hediyeni gönderirim ben de sana:-)

   Sil
 4. Evde bir şeyi bulamamk en büyük kabusum. Bir de çocukların "anne şu nerde?" diye sormaları. Bulursun inşallah bizim kimlikler arkadaşımıza oturmaya gittiğimizde düşmüş. Koltukla minderin arasına sıkışmış. Bir yere gitmişmiydin? Gittiysen söyle onlarada temizlik yapsınlar ama şöyle dipli köşeli:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kimseye de gitmedim ki :-)

   İnşallah bulunur Kadriye, ama umudumu kestim sanırım. Bakalım..

   Sil
 5. Handan, adresi nereye atacağımı bulamadım. Çok dalgınım bu sıra ondan mı her yere baktım şuraya iliştirir misin e postanı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. metebilge@gmail.com

   Çok iyi saklarım :-)

   Sil
 6. Yanıtlar
  1. Pazartesi artık göndereceğim inşallah Şenay:-)

   Sil