22 Mart 2017 Çarşamba

Vitrinin Çekmecelerinden Çıkamamak :)

Önce albüme yerleştirmediğim fotoğrafları bulup onları boş albümlere kelimenin tam anlamıyla sokuşturduktan sonra diğer çekmecelere el attım.

Yok yok orada. Tam elimin altında olduğu için defterlerim, kimi koleksyonlarım, kalemlerim, yemek tarifi kitaplarım (Özellikle ne pişirsem diye karar verememişsem işe yarıyorlar:), yabancı dilde kitaplarım falan.


Tabi en çok dikkatimi bu defterler çekiyor. Büyük bilet koleksyonumun küçük nüshaları :)

Bu fikir ilk Londra'da gelmişti aklıma. Bilgiç'le orada günlük gibi tuttuğumuz defterin dibi çok boş kalınca biletleri ve diğer bir sürü şeyi oraya yapıştırmaya karar vermiştim. 

Sonra Danimarka'nınkilere de aynı şeyi yaptım.

Dün akşam baktım Paris bir kese kâğıdında duruyor, onu da kendi defterine yerleştirdim hemen.

Ah, filmlerde falan böyle resimler çizilmiş,  bir şeyler yapıştırılmış günlüklere hayran hayran bakarım, bende hiç yetenek yok ama azimle bu kadar yapıyorum işte :)

Biletleri diğer ana defterdeki gibi ceplere yerleştirmek yerine bir uçlarından bantladım, böylece hem pratik oldu hem de arka yüzleri de gözüküyor :)

Asıl klasörden bir iki sayfa koyayım da yeni gelenler de tanışsın onunla  :)Hepinize günaydın, harika anılar biriktireceğiniz bir güne açılsın sabahınız :)

24 yorum:

 1. :)) Cok tanidik geldi. O kucucuk seyler yerlerini bulunca nasil da hafifliyor insanin ici.

  Fekat, internette satilan seyahat defterlerine fena halde hayranim. Ben zarflardan cepler de yapiyorum arada. Aklinda olsun . Defterlerin dolsun tassin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten de hafifliyor Tülin :)

   Cepleri şeffaf naylonlardan yapıyorum içi de gözüksün diye ama kenarına çektiğim renkli bantlar tam istediğim etkiyi vermiyor. Biletler boy boy olduğundan çok da uğraştırıyor o naylonlar. Bir daha al baştan yapmak da şimdilik gözümü korkutmakta, koca klasörle yeniden uğraşamayacağım şu an, dursun bakalım böyle biraz daha :)

   Evet yaa o defterlere hayranım ben de :)

   Sil
 2. Günaydın Handan sende iyi bir arşivciymişsin arkadaşım..yalnız değilmişim benim evdekiler kutular dolusu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu biletler her defterin-kitabın arasından dökülünce anladım ben de ne bulsam sakladığımı Sertaç :) Senin de aynı olduğuna nedense hiç şaşırmadım :)

   Günaydın :)

   Sil
 3. Ayrılmaya hazır olmadığımız anılarımızmış biriktirdiklerimiz

  Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben her şeyi unuttuğum için olsa gerek fotoğraflara ve böyle küçük ayrıntılara çok düşkünüm Kadriye. Aksi halde anılarım bende hiç kalmıyor, hiç..

   Benden de sevgiler canım :)

   Sil
 4. Albüm kültürü iyice unutuldu.Ben de sosyal medya üzerindeki fotolarımdan çıktı alarak yeni bir albüm yapayım diyorum Handancığım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yılda bir kere sevdiğim fotoğrafları toptan bastırıyorum Yurdagül. Hem kendime hem de sevdiklerime :) Toptan olunca ucuz da basıyorlar.

   Elime alıp bakmayı seviyorum sanırım.

   Güzel fikir seninkisi de :)

   Sil
 5. Süper :)
  Daha da artsın anıların, biletlerin inşallah :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin Burcu :) Hepimiz harika anılar biriktirelim :)

   Sil
 6. ayy ne güzel :) kağıt otobüs biletlerine takıldı gözüm, ortaokulda dershaneye giderken otobüse binerdim cızzzt diye çekerdi cihaz o geldi aklıma:D
  bir de lisedeyken zengin kızlardan biri, hayatında hiç otobüse binmediğini söyleyip biletin ne olduğunu nasıl kullanıldığını falan sormuştu, çok şaşırmıştım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben otobüse bindiğimde içeride biletçi amca oturur, herkese bilet keserdi Özlem. Bilet kutusuna biletleri atmaya başladığımızda modernleşmiştik :) Cızzt diye çeken aletle ultra moderndik :D Herhalde bir karta para yükleyip kullanacaksın deselerdi hayal gücüm yetmezdi :)

   Yazık o otobüse hiç binmemiş olanlara.

   Sil
  2. hahaha ultra modernmişiz demek, bilmiyordum :))
   Ben de hiç düşünmüyordum kartlı, çipli sistemlerin böyle yaygın olacağını. İlerde, şimdi hayalini bile kuramadığımız neler olacak acaba...

   Sil
  3. Kim bilir neler olacak Özlem. Umarım güzel şeyler olur :)

   Sil
 7. Bayıldım, çok güzeller, hele Oxford Street'li ve Paris'li defterler, güle güle kullan ..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Danimarka'da aklıma gelseydi orada da alırdım Müjde :) Sen gideceksin ya kuzey ülkelerine, bana da al :)

   Sil
 8. Yanıtlar
  1. Girmesi kolaydı da çıkması pek zor Deep :)

   Sil
 9. İlk Fenerbahçe maçı biletimden tut, Atoş'un doğum bilekliğine kadar epeyce anı saklıyorum. Hakikaten dönüp bakmak iyi geliyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çocukların saçları, ilkleri benim de sakladıkladımdan Burcu, iyi geliyor, değil mi :)

   Sil
 10. Anılar ne de güzeller değil mi

  YanıtlaSil