6 Kasım 2015 Cuma

Küçük Yerde Akrabalık :)

Babamın amcasının kızının teyzesinin gelini, annemin yeğeni oluyor :D

18 yorum:

 1. Hahahahaha baya bir karışık bir durum gibi, biz de de o kadar çok karışık ki.. Kim kimin nesi bazen karıştırıyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vallahi Nesrin, baba tarafımdan akraba sanıyorum bir bakıyorum annemin de akrabası :) Bu saydığımda kan bağı yok ama küçük kasabada herkes herkesin birşeyi :)

   Sil
 2. Hahaha okuyunca şöyle bir düşündüm babanın amcasının eşi açısından bakınca daha yakın bir bağ oluyor mu diye. Eğer babanın amcasının eşiyle annenin de bir akrabalığı olsaydı daha iyi bir bağlantı kuracaktım :))
  Hahah çok eğlendim ama düşünürken :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben bu cümleyi yazana kadar nasıl uğraştım biliyor musun Şenay: D

   Sil
 3. Ooooo en az bizim kadar karisiksiniz, kopruden gecerken akraba olunmus gibi olmus:)) Ama sanki tamamen tesadufmus gibi:))

  YanıtlaSil
 4. benim sigortalar attı valla.anlayamadım bu ilişkiyi:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bak şimdii bir de şöyle anlatiim Mızıka: Babamın kuzeninin teyzesi benim kuzenimin kayınvalidesi oluyor. Hahaha yarın yazılı yapacağım bu konudan iyi hazırlan :)

   Sil
 5. çok karışık :)) yedi bilinmeyenli denklem çözer gibi düşündüm desem :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu konuda açıklayıcı bi kitap bastıracağım Sevinç :)

   Sil
 6. ha hah ha ,
  bizim sülaleyi anlatır gibi geldi :))))
  tarık şu an itibariyle bütün bir köyle akraba :))))

  çok sevdiğim bir nevcihan teyzem vardır ,pek öyle gidip gelmişliğim de yoktur, ama nerede görsem birbirimizi içimize sokasımız gelir o kadar severiz birbirimiz , meğersem kardeş torunlarıymışız bana söylediğinde kopmuştum....
  any:))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya sanırım biraz eşelesem biz de de herkes akraba çıkacak Any :)

   Sil
 7. Ayhh Handan'cim, yukarda mizika'ya yazdigin yorumu okuyunca daha iyi anladim valla...yoksa baya bir kafam karismisti:)

  Bizim köyün de hemen hemen yarisi uzaktan yakindan akrabamizdir . Gerci bazen babamin küfür repertuvarini duydugum zaman hic tanimadigimiz insanlarla bile akraba oldugumuzu düsünürüm ama... hele bazi politikacilarla kesin akraba olmusuzdur simdiye kadar:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahahaha, ilahi Ayşe :) Öpüyorum babacığının ellerinden :)

   Sil
 8. Ay en sevdiğim. Matematik problemi gibi. Akrabalık ilişkileri, kime ne denir benden sorulur. Szinki de pek karışıkmış ama eğlenceliydi. :D

  Mesela biz de, annem kuzenine dayı diyor, çünkü dayısıyla aynı yaştalar. Aynı zamanda da, iki büyük kuzen dayıyla süt kardeş. Birgün, anneannemin kuzeninin, bilmemnesininin bilmemnesi alt komşumuz çıktı. Onunda dıdısının dıdısı en üst katta ki komşu. :D Hayır sen İstanbul'a gelmişsin o uzak akrabalık silsilesiyle aynı çevrede olmayı nasıl becerdin?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynı çevrede değilim zaten BT, ama doğduğum yerde durum bu. Ben baba tarafımdan akraba sanıyorum bir bakıyorum anne tarafım da bir yerlerden akraba olmuş. Kan bağı olmasa da herkes bir yerden birbirine bağlı :)

   Sil
  2. Ay anlatamamışım. Sen derken kendi öneğimdeki vatandaşa seslenmiştim. :)

   Sil
  3. Heee, ben de uyku sersemi okudum herhal :)

   Sil