29 Mart 2018 Perşembe

Reklâmlar

Sevgili Belle yeni bir mim ortaya atmış nostaljik şeyleri çok sevdiğimi bildiğinden beni de mimlemiş :)

Ben küçücükken televizyonda reklâm kuşağı vardı. Şimdiki gibi film aralarına tıkıştırılmazdı. İşte o kuşak başladığında televizyonun karşısına geçip "Reggamlar Reggamlar" dermişim :)

Şimdilerde pek televizyon seyretmediğimden reklâmlara uzak kalsam da güzel olanlarına bayılırım. Bir de totolarından uydurmak için bayağı uğraştıkları var,  ne yazık ki çoğunlukta olan onlar :)

Öncelikle şurada on beş dakikalık nostaljik yayın var, zamanda yolculuk yapmak isteyenleri oraya alabilirim :)

Bizim zamanımızda iki bisküvi markası vardı. Bisküviler de bakkallardaki açık kutularda satılırdı daha çok. Sadece büyük karışık bisküvi kutuları olurdu. Onun dışında kesekâğıdına koydurup alırdık :)

Bu iki markanın şarkılarını hatırlamayan yoktur diye düşünüyorum:)


Sonra yine ben küçükken oralet ve lezzo çıkmıştı. Şimdi yüzüne bakmam ama o zamanlar öyle değişik öyle güzel birşeydi ki, düşünmesi bile içimi sıcak yapar. İşte bu oraletin film gibi reklamı vardı :)
Son olarak da eski çoraplarımızı attırmak ya da pas pas yaptırmak için gelen Jil çorap reklâmını koyuyorum. Çorabın ömrü bir sene sürdü mü bilmiyorum ama reklâmını hiç unutmadım.Michael J Fox'lu Pepsi reklâmları, Garson Ece getir şarkılı Ece Makarna reklamı, uuh uuh muck muck 'lu jean reklamı, sonra renk renk yün reklâmları, minti minti li sakız reklâmı, tabanları şişen kapıcının İzocam reklâmı, düşündükçe bir çok reklâm geliyor aklıma :) Ama onlar da başkalarına kalsın :)

Şebo (Oytun'la Hayat), Kadriye (Biz Kimiz Kadınız ) ve Şule'yi (Şule Uzundere Blog) ebeliyorum, bakalım onlar hangi reklâmları hatırlayacaklar :)

17 yorum:

 1. etinin meşhur şarkısını biliyorum ama ben çocukken reklamı da daha farklıydı tabii yetişememişim bunlara :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aslında benimkisi de farklıydı ama o kadar eskisini bulamadım Poşet :)

   Sil
 2. Harika seçkiler bunlar, insan geçmişine özlem duyuyor izledikçe, eline sağlık canım :))

  YanıtlayınSil
 3. Jill var ya, hala bizim ailede hatırlanır. Birşeyi değiştirmek ya da atmak için hala jill deriz.hayatımıza işlemişler. O zaman tek kanal, her şeyi izlerdik. Şimdi reklam çıktı mı, hoop başka kanala
  Çenebaz

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bir şey atılmazdı ki o zamanlar Çenebaz atın diyen reklâm yüreğimize inmiştir. Hoş onlar da kıvırıp pas pas yapın da demişler ama:) Hatırlıyor musun çoraplardan yapılan paspasları :)

   Sil
 4. Eti eti eti...
  Ne devşirdik o şarkıyı biz, aaa geçmişe gittim geldim birden

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ne şarkıymış, yıllar geçti ,dilimizden düşmedi De Kubad :)

   Sil
 5. Eti bayağı bir tuttu ya, hala aynı slogan,:))benim kuşağım, senin kuşağın, senin oğullarının kuşağı tam üç kuşaktır Eti, Eti, Eti diyoruz.:)))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet yaa, beni mutlu ediyor hep aynı olması :)

   Sil
 6. Oralet hiç içirmezdi annem bana yaa

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Nasıl da güzel gözükürdü oysa Sev, ben de çocuklatıma hiç içirmedim :)

   Sil
 7. Çok eğlenceli :)))
  İlk fırsatta yapıyroum cicim ;)

  YanıtlayınSil
 8. Eski reklamlar en iyisiydi. Yillardir izlemiyorum 😊

  YanıtlayınSil
 9. Mim için çok teşekkür ederim. Bu hafta yapacağım inşallah.

  Eti'nin reklam şarkısı klasik oldu. Bilmeyen yoktur herhalde. Jill'in reklamını Gag'da görmüştüm. Piyasaya böyle iddialı girip tutunamamak da çok acı olmuştur :-)

  YanıtlayınSil