4 Aralık 2007 Salı

Boş Sayfa

Sadece yazmak istersin. Sanki birşeyler çırpınıyordur kafanın içinden dışarı çıkmak için. Sanki bir başlasan sonu gelmeyecektir kelimelerin. Sanki varlığının amacı budur.

Ama bütün kelimeler kaçıverirken ellerinden bir türlü başlayamazsın. Kelimeler mi kaçıyordur gerçekten, yoksa sen mi beğenip alamıyorsundur birisini. Yasak kelimeler vardır. İmkânsız kelimeler. Yanlış anlaşılabilecekler. Yazdıktan sonra hemen sildiğin. İddialı kelimeler. Sönük kelimeler. Boş kelimeler. Sen dolduramadıktan sonra. Geriye pek birşey kalmaz elinde.


Açıklayı Not: Günaydın, iyi günler,çaylar kahveler muhabbetlerimden ben bile sıkıldım. Yazı yazmak istiyorum artık. Nokta.

16 yorum:

marypoppins dedi ki...

ben de bi süredir yazmıyodum?
özlemişim...ama yazayım deyince pat diye yazılmıyor ki?

Zehra dedi ki...

:) kelimeler kaçmıyor belki ama söze hangi kelimelerden başlayacağını bilmiyor insan..bazende anlatacaklarına kelimeler yetmiyor..işte o zaman kalem duruyor ve sadece gözlerin anlatıyor..

beriş dedi ki...

Günaydın canım.simit aldım kahvaltıya geliyorum;)

Kuzeyli dedi ki...

Büyüklerimiz bilmiş, söylemiş "Söz Gümüşse sükût altındır." bazen susmak gürültüden daha fazla anlatır...

Aylin dedi ki...

Hiçbir iddiam yok ama iddialı kelimeleri bulup, yanlış anlaşılmayı düşünmemek gerek.
Kafamda uçuşan kelimeleri bir toparlayabilsem, ben neler neler yazacağım da.

Katre dedi ki...

Tamam Handancım:))Yaz sen ben okurum seni...Çokça yaz, sıkça yaz:))

ozii dedi ki...

İçinde geldiği gibi....
Yaz gitsin :)

Adsız dedi ki...

:) BN Bİ SÜREDEN BİLE KİTAP YAZIYRM 78 SAYFA OLDU YAYINLYP ARKDŞLARIMDA GRMESİNİ İSRİM :).....

Adsız dedi ki...

ISHSOLSSHSLSHXDKXJ :) ....................

salih dedi ki...

ne olacak bu memleketin hali...

Adsız dedi ki...

yazmayı ben de çok seviyorum ama yazacağım vakit herşey aklımdan uçup gidiyor.bu yüzden daha çok okumayı tercih ediyorum.güzel türkçemizi türkiyemizi ve türk edebiyatını harkulade buluyorum. en çok necip fazıl, mehmet akif ersoy,faruk nafiz çamlıbeli seviyorum.türk edebiyatına gereken ilginin ve alakanın gösterilmediğini düşünüyorum.

Adsız dedi ki...

bazen sözler yeterli olmaz kimse bazen duygularını anlatamaz sevgilerle 0

Adsız dedi ki...

Bende yazmak ıstıyorum ama tam olarak nerden başlayacağmı bilmıyorum ya yanlıs yaparsam dıye. Kendıme engel olamıyorum daha doğrusu.aklımdakı hersey ucup gidiyor

Video dedi ki...

Bazen yazı yazmak konuşmaktan iyidir.Boğazımıza düğümlenen nice şeyleri yazarak anlatırız.

Adsız dedi ki...

ben yazmayıda okumayıda çok severim ve nerdeyse hergün kitap okur ve yazı yzarım böylece kendimi geliştirmiş olurum. ve anlarsınızki karşınızdakilerle çok iyi konuşuyor olursunuz ve bu durum sizin çok hoşunuza gider ve bunu yani yazı yazmayı ve kitap okumayı alışkanlık haline getirirsiniz.Ben 5. sınıfa gidiyorum bazı istediğimi ailem yapamıyor bu durumda ben kendim paramı biriktirerek kendime bir tablet aldım ve şuan çok mutluyum onu elimde bırakmıyorum arkadaşlar sizde yapabilirsiniz sakın olmaz demeyin 1. 2. 3. 4. olmaz ama bir gün elbette 5.olur arkadaşlar...

Adsız dedi ki...

bir boş sayfaya yazı yazınca okunuyormu ki