15 Kasım 2014 Cumartesi

Bugün Ne Yapsam :-)

Tamam, hava kapalı ve ruh sıkıcı olabilir ama bugün hâlâ cumartesi, gülümseyin biraz canım:-)

İçerde içine sıkıntı bastıysa, ekmek almak bahanesiyle kulaklığını takıp at kendini yollara. Dışardaki ışık- hava ne kadar kapalı olursa olsun- insanın moralini düzeltmeye yeter miktardaymış. Sonra çiçeğiydi böceğiydi derken, keyfin yerine gelir.

Ya da mutfağa gir, sabah sabah bir kek pişir, kokusu dolsun eve, mis gibi. Demle çayını veya kahveni, pencere önü, ışık alan bir yerde keyif yap.

Ya da gir battaniyenin altına, hava da kapalı, oh, ne güzel uyunur, hafta boyunca yorulan bedenin dinlensin. Ama yatakta dönüp durmaya başlarsan, kalk artık, öyle dinlenmiyorsun.


Aç pencereleri, derin derin çek soğuk havayı içine. Güzel, keyifli bir müzik bul. Günlerdir gözüne batan ama elini sürmediğin dağınıklığı topla şarkı söylerken. Düşündüğünden çabuk bitecek, bittiğinde de üzerinde yük kalkacak, mutlu olacaksın.

Kitabını alıp çekil bir köşeye ya da. Maceralı, romantik ya da komik olsun. Su gibi akıp gitsin. Yüzünde bir gülümseme uyandırsın. Öyle bir kitap seç.

Çocuklar var, bırakmazlar mı seni rahat.. Hımmm.. Boş ver bütün işleri. En sevdiğin oyunu oyna onlarla. İşler hep olacak ama onlar o kadar çabuk büyüyecekler ki... Yalnız oyuna başlamadan önce bitirmek için cazip bir yol plânlamayı unutma. Yoksa keyif azaba dönüşür. Ben onların sevdiği bir abur cubur ve film ayarlıyordum kafamdan, ya da sevdikleri ama bir müddettir ortadan kaldığım oyuncak çıkartıyordum. Oyundan önce de söylüyordum muhakkak ne kadar oynayacağımı ki hazırlıklı olsunlar. Sonrasında gelsin yuvarlanmaca, gitsin kâğıt kesmece, bol bol öpmece:-) Mis kokuları içine çekip gülümsememek mümkün mü?

İlk aklıma gelenler bunlar. Fikri olan paylaşsın, bu kapalı günde içimiz açılsın:-)

Hepinize günaydın:-)

Kendiniz için keyifli bir şeyler yaptığınız güzel bir güne açılsın sabahınız:-)

10 yorum:

 1. günaydın Handan:)))) bugün benim için yoğun bir gün. Kahvaltı, banyo, kuaför, arkadaş toplantısı, muhabbetin dibine vurmaca, mamaları yemece, ooo çok çalışmam lazım çok:))))) Sana da iyi hafta sonları
  Çenebaz

  YanıtlaSil
 2. Ooo, iyi eğlenceler Çenebaz:-)

  Kendime kıvrılıp kitap okumayı seçtim Şenay:-)

  YanıtlaSil
 3. İnsanın hepsini yapası geliyor da...
  Çoğuna üşeniyor :))
  Az önce 2 saatlik kitap okuma zamanımdan kalktım, karşındayım... Hava kararmııış, sisliii, kasvetliiii :(
  Ama ben iyiyiiim :))

  YanıtlaSil
 4. Ben de kitaba gömüldüm Banu, Agatha Christie iyi geldi:-)

  YanıtlaSil
 5. Ve tok da olsan süpriz gelen poğaçaları ye:)

  YanıtlaSil
 6. Mutlu pazarlar ve günaydın Handan:)

  YanıtlaSil
 7. ay yaklaşık 24 saattir yazmamışsın sen bak endişe ediyorum ona göre ha! :):):) hadi neler yaptın anlatttt:):)

  YanıtlaSil
 8. Sana da mutlu pazarlar Hamiyet:-)

  Yüzümü dinlendireyim biraz, her gün her gün sıkılmasın okurlarım benden dedim Yaz:-)

  YanıtlaSil