9 Mayıs 2017 Salı

Üstüme Yazma Tembelliği Geldi

Okuma tembelliği de geldi. Şıpsevdi'yi elime alıyorum bırakıyorum alıyorum bırakıyorum. Kendime bir gün müddet verdim, bugün bitti bitti, yoksa başka kitaplara geçeceğim.Evdeki (yukardaki) kitaplar bitecek dediğimden beri iki tane okudum sanırım. Üstelik çocukların kütüphanesinde bunları da buldum.


Sanırım kitap fuarına kadar kitap alamayacağım :( Aaa ama Haziran'da Haydarpaşa'da kitap günleri olursa dayanamayabilirim :)

Bugün bende bir enerjisizlik var,hayırdır inşallah. Annem ve teyzemle dışarı gitmeyi planlıyoruz ama hava da günlerdir bir yağıp gürlüyor bir açıp parlıyor.

Gidip bir c vitaminli aspirin içeyim en iyisi yoksa koltuktan bile kalkamayacağım.

Çok ye seyrek ye rejimime devam etmeye çalışıyorum. Geçen hafta pek sinir bozucuydu 100 gram 100 gram bir kiloyu tamamlamaya çalışıyordum ki bir günde hepsi geri gelmiş! Nasıl yani, yok artık diye söylene söylene iki üç gün geçirdikten sonra yeniden eski gramaja döndü neyse ki, o artış niyeydi anlamadım.

Hava da kapatıyor gibi.

Biri beni kaldırsın.

28 yorum:

 1. Selam ,sanki beni anlatıyorsunuz.Havalardan mı nedir? İki gündür rejim bozuldu.Sevgiyle kalın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben şu son günlerde çok dışarı çıktım,evdeyken de mutfak temizledim, sanırım yoruldum Zehra. Bir de kan bağışı yapmıştım, onun da etkisi olabilir mi acaba.

   İki günden bir şey olmaz, rejime başlanır kaldığı yerden. Ben bozmadan kilo aldım, ona bozuldum :)

   Sil
 2. martin edenden başlayabilirsin mesela , ben çok severek okumuştum... bu aralarda bende de aynı durum var ... kolumu kıpırdatacak halim yok :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu aralar çok sosyal oldum, üzerine ev işleri de binince sanırım çok yorulmuşum Dilek. Evde patates çuvalı gibi durabilsem kendime geleceğim de şu sıralar pek mümkün değil gibi.

   Sil
 3. Bana da günler yetmiyor. Şunu da yapayım, aman dur bunu da yapayım derken bir bakmışım gün bitmiş ve ben tv karşısında, elimde telefon yatıp kalmışım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynı durumdayım Elif :) Ama ben çocuk da yaparım kariyer de diyemeyen bir kadınım yoruluyorum yaaa:)

   Sil
 4. Baharda bir gevşeme sanırım bu durum.Geçer elbet.Kitaplarda harika görünüyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Baharda gevşeyemediğimden oldu benimki Ebemkuşağı, üstüste bir çok arkadaşımla buluşunca yoruldum :) Kitapları bir de okuyabilsem daha da harika olacak da :)

   Sil
 5. ÖYLE BİR REJİM Mİ VAR?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben yaptım oldu Tülin :) Ara öğünleri suyla atlatıp ana öğünlerin en az birinde keyfimce yiyorum. Üzerine bol yürüyüşle gitti bir iki kilo :)

   Sil
 6. Dün herhangi bir yazı görmeyince çok şaşırdım. Bu sene ilk kez hava bu kadar dengesiz bir şekilde ilerliyor. Bugün o halsizlik bende de var :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazacak bir şey gelmedi aklıma Belle, zorlamadım ben de :)

   Biraz önce güneş altında yağmur yağdı, gün boyunca inanılmaz sıcak akşamları da şakır şakır olunca insan ters köşeye yatıyor.

   Sil
 7. Bahar geçişlerinde böyle ruh halleri oluyor.Ben de istediğim kadar kitap okuyamıyorum bu ara :((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elimdeki kitap da ilerlemiyor bir türlü, sanırım ona mola verip başka kitaplara bakacağım biraz Yurdagül.

   Sil
 8. Enerji düşüyor ve tekrar toplanıyor. Az şekerli limonata, muz, çilek gibi mutluluk veren meyveler iyi oluyor. İlk karedeki kitaplar tam okunacak kitaplar.
  Rejim sonraya kalır tabii.
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben biraz yordum şu sıralar kendimi Makbule Hanım, eh yirmili yaşlarda da olmayınca vücud dinlenmek istiyor. Perşembe günü umarım yatacağım akşama kadar :)

   Rejime başlamayı başarınca bu hızla gitsin biraz bakalım, çok ağırlaşınca eklemlerim ağrıyor iyice.

   Şıpsevdi'yi bitiremediğimden bir türlü diğer kitaplara geçemedim, o da çok dikkatle okunacak bir kitap olunca yavaş ilerliyor.

   Sil
 9. bende var birde üstüne yamulduk hasta oldum tamam olduk iyimi :)) gerçekten artık kalmak istiyorum ve şu havalar artık güzel olsun :)) inşallah Sevgiler canım benim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aa çok geçmiş olsun Özlem. Haydi toparlanalım artık.

   Sil
 10. bende de yigilan kitaplar var... :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alma hızım okuma hızımın üzerinde sanırım Evren :)

   Sil
 11. Bu birkaç gündür, bende de benzer haller var.Hatta tansiyonum bir tuhaf bir çıkıyor bir iniyor. Taşikardi yaşıyorum, düzensizlikten. Bizim dinlenmemiz, sultan bakımı almamız lazım;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle yapmamız lâzım Bahçe Perim :)

   Sil
 12. benim de bitmeyen okunmayı bekleyen kitap kulelerim var:)
  havalardan mı bilmiyorum bende de üşengeçlik var :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Havalar hiç bu kadar değişken olmamıştı Bahar.

   Sil
 13. kitap günleri 3-11 haziran arası olarak açıklandı bende takvime işaret koydum almasam da gezmeyi düşünüyorum kımsetse.. belki orada karşılaşırız :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aa, gitmeden haber ver müsait olursam gelirim yanına Nilgün, ne güzel olur :)

   Sil
 14. Vaav, resimlerde çok güzel kitaplar var Handan bekletme bunlarıı. :D Umarım kısa zamanda okur ve seversin kitaplar. ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şıpsevdi'yi nihayet bitirdim Esma, şimdi biraz maceralarla devam edeceğim. Hepsi bitecek onların :)

   Sil