3 Temmuz 2019 Çarşamba

Recim Günlüğü Bilmem Kaç, Şu İşe Bak Yine Gitmemiş Kilolar

Sabah sporlarıma özenle devam ediyorum. Bir haftanın sonunda heyecanla tartıldım, yarım kilo almışım. Ay aferim bana.

Baktım mart sonundan beri kilo verememişim, bir aşağı bir yukarı. Hadi ramazandı, tatildi anladım ama spora başlayınca bi sersemleyeydi metabolizma.  beş kilo daha versem diyorum, nerdeee. (Aslen on kilo vermem lâzım ama bak geçtim o kısımdan.)

Bugün açım.

Sabah bir saat yürüdüm.

Sonra bir saat plates yaptım. 

Şimdi de yüzmeye gidiyorum.

Daha da gitmezse kilo, metabolizmamı bilime armağan edeceğim.  Gidip bir araştırma merkezine teslim olayım da halimi araştırsınlar bari.

Siyah, renkli çiçekli bir pantolonum var. Bütün hayalim onun içine yeniden sığmaktı.  Bir de atmışlı kilolara düşersem ekmek arası patates kızartması yemeyi istiyorum arkadaş.

Bilgehan'ın da durdu kilo vermesi. 10 kilo daha gitmesi gerekiyor ondan da.  Hayır o kadar Amerika dedik,  gidemeyeceğiz vermezse.

Evet. İşte bizde son durumlar bu.

Çalışkan Çarşamba  yazısı olatak karpit lambasını yazacaktım ama üşendim.

Gidip havuzda bir iki tur atayım,  atmışlı kilolara düşmeyi başarırsam (69.9 kabulüm :) blogda çekiliş yapıp diyet bisküvi hediye edeceğim :D


Çiğdem'e tıklayıp şarkınızı almadan gitmeyin anacım.

Çüüz.

22 yorum:

 1. Ben de çok çok zor kilo veriyorum ya

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bakalım bu günden itibaren yeniden işi sıkı tutmaya başlıyorum Sev. Tatil matil derken biraz düzenim şaşmış olabilir.

   Sil
 2. Bence bir kontrolden geçmende fayda var belki bir rahatsizlik vermeni engelliyordur.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aralıkta çekap yaptırdım, d vitamini eksiği dışında bir derdim yok Derya.

   Sil
 3. Bu kilolar sende çok mutlular ondan hiç...gitmek istemiyorlar:))))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İnanırım valla Hayalperest, altı aydır kışkışlıyorum, yok. Bir balkondaki kumrular bir benim kilolar, gitmiyorlar :D

   Sil
 4. Ben de takıldım 67'de... Ama 67 yanıltıcı olmasın. Boy1.55 olunca bayağ fazlalık:-( Ben de 59.9'na razıyım... Kalori hesabı yapıyorum.. 1200 kalorye dikkat ediyorum ama yine de veremiyorum.. Sanırım hep daha az yemek gerekiyor.
  Ben Amerika'yı duysam, yemeden içmeden kesilirdim:-)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bilgiç de kesildi zaten, ben bu kadar kilo vereceğini bile hayal edemiyordum. Hatta sabah kalkıp spora gitmeye de başladı, cidden şaşkınım.

   Bize kolay gelsin diyeyim Aze, pes etmek yok, elbet bir gün gidecek kilolar :)

   Sil
 5. Zor oluyor kilo vermek. Oysa alması ne kadar da kolay. Umarım hedeflediğiniz kilolara ulaşırsınız.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Alması çok kolaydı Ebemkuşağı. Umarım öyle olur. Kilo insanın üzerine gereksiz bir yük.

   Sil
 6. Ben de kilo eksiklerim tamamlamaya çalışıyorum. Herkesin derdi bir farklı 😄

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Metehan da senin gibi. Bilgehan'ın önünden alıp ona da zorla yedirmeye çalışıyoruz şu sıralar. Spora başladı ya, iyice yok olmasın diye :D

   Sil
 7. Ben bir süredir istediğim kiloya doğru istikrarla ilerledim ama feda ettiğim trilyon lezzet uğruna :))))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben bütün lezzetleri feda etmek istemediğim için böyle oluyor sanırım Mimoza . Ama bundan sonra yeniden kilo almak istemediğimden dengeli bir yöntem keşfetmem gerekiyor, bakalım nasıl olacak o iş :)

   Sil
 8. gitmeyeni zorlama kalıyorsa sevgidendir :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Konuya pek duygusal bir yaklaşım oldu bu Hatice :D

   Sil
 9. Çok tatlısınız :) Ama kendinizi boşa üzüyorsunuz; çünkü daha önceden sağlam bir kilo verme deneyimi geçiren biri olarak durumu izah edeyim. Siz kilo vermek adına dört koldan şaha kalkınca, bedeniniz eyvah ne oluyor, bir şey oluyor, her şey elden gidecek telaşına girerek yağ depoluyor. Tabii kısa bir süre sonra, siz sporunuzu dengeli beslenmeyle destekleyince endişesinin yersiz olduğunu görüyor ve kendisine zarar veren fazla yağdan kurtulmaya çalıştığınızı anlayıp size tam destek vermeye başlıyor. Yani üzülmeyin ve yolunuzdan şaşmayın. Kısa süre sonra tartıya çıktığınızda yüzünüzde kocaman bir gülümsemeyle sonuca baktığınızı şimdiden görebiliyorum. Ve kendime de aynı iradeyi, ayn zaferi diliyorum :) Sevgiler.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Benim de tek tesellim yıllardır bu kilonun altına düşmediğimden, kırılması zor bir eşik olduğu. Bu hafta yeme işini de sıkı tutuyorum, bakalım ne zaman tartıya gülümseyerek bakacağım :)

   Darısı başına. Ama daha acele etmene gerek yok, senin daha önemli işlerin var :)

   Sil
 10. O kadar ayni durumdayiz ki, ben yazmisim gibi bu kilo konularini. Vermek istedigim kilo toplamda 5 ile 6 gibiydi, Subat ayindan beri, diyetisyenle de calismama ragmen veremedim gitti. Ilkten 69 diyordum, simdi 70 olsam raziyim demeye basladim. Bir hafta siki rejim yapiyorum, verdigim 500 gram, iki gun biraz ama biraz gevsetiyorum, aldigim 1.2 kilo. COk bunaldim. Diyetisyeni biraktim. Ama su 8 saat ye, 16 saat yeme sistemini yapiyorum su anda, en azindan yediklerimle uzerine fazla almiyorum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Artık en azından kilo almıyorum diye kendimi avutmaktayım Banu. Öğleyin dışarıda falan olup da sıkı yemişsem 16 saat sistemini uyguluyorum. Valla ne uygulayacağımı şaşırdım. Cuma günü taetılacağım. Bu hafta vermişimdir artık umarım.

   Ama pes etmek yok, gidecek onlar. Atmışları göreceğiz. Ha gayret :)

   Sil
 11. Ben de temmuz itibariyle dikkat etmeye başladım. 2.2 kilo gitti. Yavaş yavaş vermeyi planlıyorum. Benim verilecek çok kilom olduğu için daha kolay veriyorum. En azından başlangıçta :-)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Başlangıçda biraz ödem de gidiyor Şule. Seninkiler gider, merak etme, onlar üzerine yapışmadılar henüz :)

   Yarın sabah tartılacağım bakalım, bu sefer umutluyum azıcık :)

   Sil