13 Eylül 2018 Perşembe

Hâlâ Dolap Düzenleyemedim Ben Ama Mazeretim Vardı Örtmenim

Pazar gecesi ütüyle geçti.

Pazartesi sabahı erken kalkıp ütülediklerimi yerleştireyim derken telefonuma mesaj geldi,  yurt dışında yaşayan bir arkadaşım bizim evin yakınlarında olduğunu fark edince bana uğramak istemiş.

Çok sevindim.

Motor takmış şekilde evi toparladım.


Birlikte kahvaltı yaptık,  uzun uzun sohbet ettik, sonra dışarı çıktık.


Sekiz senedir burnumun dibinde olan Hababam Sınıfı Müzesi'ne girdik. Müze de diyecek bir yanı yok ya işte , çok daha güzel olabilirdi. Akşamı etmişiz.


Salı günü Metos'un arkadaşı geldi. Pizza yaptım onlara. Ev toparladım falan. Akşama arladaşlarımla buluştuk.Özlem giderdik.

Dün Metos arkadaşlarıyla buluşacaktı. Biz de peşine takılıp Taksim'e çıktık. Japon restoranına gittik. Bilgiç azıcık hareket etsin diye ne yapacağımı şaşırdım artık.


Sonra buluşma planları bozulunca oralarda birlikte dolaştık. Salt 'ı gezerken dizlerim iyice kötü oldu. Basamaklar çok zorluyor bugünlerde.

Dönüşte eve kendimi atmak istedim ama alış veriş de yapmak gerekiyordu.  Kadıköy'e geçtik. Bilgiç'i resim kursuna yazdırdım, haftada iki saat, başlasın bakalım. Resme merak sardı ama kursa gidesi de yoktu . Dene, sevmezsen bırakırız dedim.

Dün dizlerim o kadar ağrıdı ki bir kaç gün bir şey yapmadan dinlenmeye karar verdim.

Bilgiç arkadaşını çağırdı. Sabah ev toparla. Yemek yap , bulaşık yıka. Dolanıp durdum. Şimdi oturdum. Daha akşam yemeği pişecek.

Can'ın arkadaşları vardı, cumartesi onları yemeğe çağıralım dedim bir baktım o iş de yarına döndü. Bugün ev yeniden battığından artık ev mi temizlerim yemek mi yaparım bilmiyorum .

Şu an camı açıp towandaaa diye bağrınasım var.

26 yorum:

 1. kursa nereye yazdırdın ? nottt çamlıcaya bir towwanda sesi geliyor . senden olabilir mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kadıköy Güzel Sanatlar diye bir yerde hobi resim kursu . Doğrusu ilk gördüğüm yere yazdırdım, çok araştırmadım Dilek.

   Kesinlikle benden geliyor :D

   Sil
 2. Okurken ben yoruldum yahu 😊❤ aynı dert bende var vallahi avazim çıktığı kadar bağırmak istiyorum 😁😊benim annemde memelekte gidiyor bu akşam yola çıkıyor anam bir hafta yok yandık artık 😊😁...Rabbim dizlerine sifalşi versin inşallah canım benim dikkat kendine güzel kadın 😘😊 sevgiler ❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Anneciğin güle güle gitsin güle güle dönsün Özlem. Sana da Allah kolaylık versin. Birliktw bağıralım :D

   Sil
 3. İnsanın pizza yapabilen bir annesinin olması ne güzel:) valla benim rahmetli annem bilmezdi...hepsi için kolay gelsin, kursta başarılar:)

  Not: Yeni bloğumun adresi, beklerim

  https://vahhalimize.blogspot.com/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O zamanlar pizza yoktur ki Müjdecim. Dediklerine göre pizza bize ile geldiğinde hiç tutulmamış. Zaten pidelerimiz varken kimse dönüp bakmamış. Sonra Ninja Kaplumbağalar çizgi filmi gelmiş piyasaya. Orda kaplumbağaların tek derdi pizza. Dolayısıyla çocuklar pizza istemeye başlamış. Pizza restoranı bu sefer batmadan devam etmiş.

   Ben ise Yalova'da güzel pizzacı bulamadığım için öğrenmiştim yapmayı :D

   Bloğun hayırlı olsun, ilk izleyicin ben oldum :D

   Sil
 4. Okullar açılınca rahatlarsın

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahaha her eylülde ben de kendime öyle söylüyorum Sev ,sonra her haziranda bakıyorum okullar kapansın da rahatlayayım demeye başlamışım :D

   Sil
 5. Süper performans gerçekten :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şu an çok mesudum Nihan , bugünkü misafirim gelemiyor.

   Sil
 6. Böyle mazeret dostlar başına tatlım, çekmeceler daha bekleyebilir ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bekliyor zaten Şebo, bakalım ne zaman ilgilenilecekler :)

   Sil
 7. Handan bi de ütü mü yapıyon sen bu tempoda
  amaniiiiinnnnn

  YanıtlaSil
 8. Hababam sınıfı müzesini çok merak ediyorum ama hiç yolum şehrinize düşmüyor maalesef. Neden müzeye benzemiyor, nasıl eksiklikleri var mesela: Merak ettim doğrusu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sıraların üzerinde fotoğraflar ve duvarda fotoğraflar var. Şaban, Hafize Ana ve Mahmut Hoca'nın balmumu heykelleri var ama pek başarılı değil. Hafize Ana'nın zili kayıp zaten eli de kırılmış. Müzede başka bir şey yok. Zaten o bina restoran olarak kullanılıyor, sadece bir odası müze.

   Sil
 9. Pencereyi açıp, imdat yardım edin diye bağırsan mı ki:)
  Ya da yemek mi yapsan:)
  Yok yok en iyisi imdat çığlığı atma, bir de onlara yemek neyim yapmaya kalkarsın:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahaha, e tabi doyurmadan olmazzz Mukaddes , ben sesimi çıkartmayayım hiç :)

   Sil
 10. niye towandda :D
  otururken bacaklarını yüksekçe bi sandalyeye koyarak dinlendir, yakın tarihte de ftr uzmanına uğrayıp evişi yapmasın diye rapor yazdır kendine de azıcık dinlen :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah o raporu ben kendime çoktan verdim ama mesele şu ki yapacak kimse olmayınca oturduğum her ana bana daha çok yapılacak iş olarak geri dönüyor.

   Sil
 11. Basim döndü okurken 😂😂😂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kırk çarşamba bir araya toplandı işte Derya :D

   Sil
 12. Enerjin süper, hababam sınıfının merdivenlerini görmek bile gülümsetmeye yetti. Hepimiz için tempo giderek artıyor, hayırlısı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Enerji sallanmakta ama her yere yetişme arzum takdire şayan Mehmet :D Enerjimiz bol olsun.

   Sil