29 Haziran 2018 Cuma

Kışın Okul Yazın Yürüyüş, Sabahları Kalkmasam Olmaz Sanki

Hani gözünü açıp da daha on dakikam var harika diyenler var ya, işte ben onlardan değilim. Kalkmama yarım saat kala gözümü açmamam lâzım yoksa yeniden uyuyamıyorum.

Bakınız şekil A. Saati altı buçuğa kurmuştum, altıya on kala bir uyandım hadi uyu uyuyabilirsen . Hayır yağmur da yağacak gibi, kalkmayıp ona kadar uyusa mıydım acaba?

Kocaman göbeğime bakıp bu soruya hayır demem gerektiğine karar veriyorum.

Neden benim kilom hiç sabit durmuyor , neden ? Çok bir şey de istemiyorum artık boyumla aynı olsun yeter. (Eskiden 15 kilo fark vardı  şimdi yine fark var ama ters yönde :D)

Neyse acıların kadınına bağlamadan gideyim bari, yağmur başlarsa giyindiğime söylenmeye başlayacağım.

Hadi yürüyenler gelsin.

Sonradan Ekleme: Yürüyüşe erken çıktım, tam dönüşte yağmur yağmaya başladı, erken kalkmam işe yaradı.

Sonradan Ekleme 2 : Sabaha kadar bilgisayar başında duran Bilgiç de benimle geldi, çok mutlu oldum. Hem bıdı bıdı sohbet ettik ( genelde tartışmaktan sohbete vaktimiz.kalmıyor) hem yürüdük :)

Şimdi kahvaltı hazırlayayım ona :)

Daha Sonradan Ekleme : Metos ciddi ciddi bulaşık işini aldı benden, ayy maşallah nazar değmesin . Sınavı kazanamazsa bütün yıl çanta taşıyarak hazırlandığı hamallığın yanı sıra bulaşıkçılık da yapabilir :D

10 yorum:

 1. Günaydın Handan:))) İyi ki erken kalkmışsın bak. Kilo konusunda aynı duygular içerisindeyim:( Sabit kalsın istiyorum tabi önce biraz verip. Çok şey istemiyorum aslında.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Günaydın Kadriye. Bence de çok şey istemiyoruz ama niye bu kilolar hep alıp başını gidiyor ki.

   Sil
 2. Yine gülÜmseten bir yazıyla karşı karşıyayız sayın takipçiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Heheeh evde üç erkekle aklımı yememe az kaldığı için kendimi komikliğe vurdum Yıldız. Ve az önce börekle mini ekler yemedim :) (Yani gerçekten yemedim, sanki yemişim gibi anlaşılmasın heee)

   Sil
 3. Ben de yürüyüşe başlamalıyım :-(
  Nasıldı puanı?
  Benim yeğenin hiç iyi gelmedi. :-( Şimdi etrafta uygun lise aranıyorlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yürüyüş iyi geliyor Aze, kendimi zorla dışarı atsam da her seferinde iyi ki çıkmışım diyorum :)

   Metos sınava bugün girecek, üniversite sınavı bizimkisi :) Yeğenin için hayırlısı ne ise o olsun. Umarım bulunur güzel bir lise.

   Sil
 4. Yürümek gibisi var mi 😊

  YanıtlaSil
 5. Sabah erken kalkıp yürüyenlere hayranım. Ben yapamıyorum. Ben akşam yürüyüşçülerindenim. Hatta birazdan çıkacağım :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında ben de akşam yürüyüşünü çok daha fazla seviyorum ama yürüyüş yaptığım park akşamları çok kalabalık oluyor, yürünmüyor.

   Sil