19 Aralık 2017 Salı

İki Günde Üç Kitap.. Ne Yattım Yahu :)

Bugün artık biraz silkinsem de evimi toplasam iyi olacak.

Ama önce kitaplarıma bakalım.


Bu, aslında bir devam kitabıymış ama öncekini okumadan da okunabiliyor. Suudi Arabistan'lı  bir prenses anlatmış. Ne kadar gerçek ne kadar kurgu bilmiyorum. Ama oradaki kadınların çektiklerini ortaya koyuyor. Bunu yaparken de müslümanlığı değil kendi geleneklerini suçluyor. Güzel bir dengede yazılmış.
Bu kitapta ise ormanda annesiyle gezerken kaybolan  Ben'i arama çalışmalarını olaydan bir sene sonra bir annesinin bir de uykusuzluk hastalığına yakalanan polis dedektifinin ağzından dinlemekteyiz.  Onların yaşadıkları, duyguları, şüpheliler derken elinizden bırakamıyorsunuz :)Akşama kadar diğeri bitince bir kitap daha okuyabileceğime karar verdim. Bu kitapla ilgili düşüncelerim karışık.

İçindeki fikirler çok güzel. Ama hikâye şekline sokulma kısmı biraz acemice gibi. Ders kitabı gibi okudum.  "Bilginlerden biri söz aldı ve şöyle dedi" cümlesinden nefret ettim :)

Ama içindeki cümleler baş ucuna koyulup tekrar tekrar okunası. Başka bir yayında alıntıları paylaşırım şimdilik bir tanesini yazayım.

"Sevgi bizi birbirimize bağlar ama bağımlı kılmaz.  Sevgi bizi birbirimize yaklaştırır ama hapsetmez. Sevgi bizi ürpertir ama ürkütmez.  Sevgi bizi ağlatır ama yüreğimizi karartmaz. Sevgi bizi arzulatır ama ele geçirmez. Sevgi bizi zincire vurur ve özgür bırakır. Sevgi bizi sabitleştirir ve bütün evrene açar"

İşte böyle.

Çocuklarımı sabah ezanıyla yolcu ettim. Mutlulukla yağmura baktım. Hiç yürüyüşe çıkasım yoktu :) Şimdi gidip biraz daha kıvrılabilirim bir köşede.

Hımmm, önce gidip yeni bir kitap seçeyim kendime :)

Günaydın hepinize.

22 yorum:

 1. Sultana’yı okumuştum ben, demek o ilk kitap oluyor. İkinci kitabı da çok merak ettim ama üçüncüyü okumam mecbur kalmazsam 😁 Hadi iyi uykular 😴

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet o ilk kitapmış Sevda, bunda da çocuklarını anlatıyor.

   İkinci kitabı elimden bırakamadım, sonuna bakmamak için kendimi zor tuttum 😀

   Teşekkürler, uyudum mis gibi, şimdi artık kalkıp evimi toplamam gerek :)

   Sil
 2. Handan'cığım tünaydın diyeyim, çok istememe rağmen sabahtan neredeyse akşama kadar dünden beri 2 gündür elektrik ve telefon yok bizim mahallede:((az önce geldi, yorumları onayladım, cevap yazdım, şimdi de komşularımı ziyarete geleyim dedim.:)))

  Sultanın Kızlarını çok merak ettim, mutlaka okumak isterim. Geleneklere kabahat bulmuş ama bal gibi de biliyordur ki, sadece gelenekler suçlu değil, biraz aklın gözü' nün tivitlerini okusa keşke o yazar hanım.:))))

  9 Gün kitabını çok merak ettim, inşallah 9 gün sonra çocuk bulunmuştur. :( Sonu kötü bittiyse okumam üzülüyorum çok:(((

  Emeğine sağlık canım. Çok teşekkürler:)

  not: yine hemen herkesin robot değilim hatta bazı komşularımın resim doğrulama (yol tabelası olanları işaretle - ay gözüm de seçemiyor:(() uygulaması başlamış, ayol bende de mi öyle? Sende öyle...bende de öyleyse haber ver ne olur..:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elektrik olmayınca ısıtıcılar da olmuyor, kış günü o çok fena Müjde.

   Sultana'nın kızlarını hatta ilk kitabını da oku Müjde, insanın içi acıyor uygulamalara.

   Robot değilim uygulaması sanırım otomatik çıkıyor, bir müddet giriş yapmayınca oluyor olabilir. Ben koymuyorum.

   Sil
 3. Allah'ım zaten instagramda gördüm canım çekti buraya geldim daha bi keyifli anlatmışsın. İdolümsüm Handan :) çocukları okula gönderip kitap okumak :D ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çocukları okula gönderip kitap okumak emekli hayatının en güzel yanı Ülkü :)

   Sil
 4. İlk 2 kitabı merak ettim. İkini özellikle tüm kadınlar okumalı.
  Ne kadar hızlı bir okursun, tebrik ediyorum seni :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hızlı okurum ama bir ay sonra aklımda hiçbir şey kalmıyor kitabı sevdiğim ya da sevmediğimden başka Sibel :)

   Sil
 5. Keyfin bol olsun Handancım. Genelde koşturmalı yazıların vardır, böyle dingin ve vakit bulup bol okumalı iki günü anlatan sana dair bir yazı, farklı ve hoş geldi bana:)

  YanıtlaSil
 6. İki günde üç kitap... Ne çalışmışsınız yahu olacak asıl. Kitap okumayı özledim şöyle dolu dolu ben de, ne huzurlu olmuştur :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitabı yatarak okurum da ondan öyle demiştim Alice, yoksa haklısın, iyi çalışmışım :) Hem huzurlu oldu hem de günlerdir koşturan bünyeme iyi geldi. Darısı başına :)

   Sil
 7. ne güzel bir yatış olmuş bu ama ya , maşallah . Kokinaların güzelliği :D bu arada zoitsanın çekilişindeki Handan'ın sen olma ihtimali var mıdır :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yatış oldu gerçekten de Eylem :)

   Evet, benim çekilişteki Handan :)

   Sil
  2. ayyy bir de buradan teşekkür edeyim o halde , nasıl bir güzelliksin sen ya , o kitap var ya o kitap , resmen mutluluk sarhoşu etti beni , annene selamlar , çok teşekkür ediyorum .

   Sil
  3. Rica ederim Eylem, söylerim anneme de :)

   Sil
 8. Bir ben beceremiyorum sanırım okumayı. Bütün yıl sadece 26 kitap okuyabilmişim :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Küçük çocukların var, bir de çalışıyorsun Nil, daha ne olsun. Bence gayet iyi bir sayı.

   Sil
 9. Sen ne yaptın Handan :)))
  Ama dinlenmeye ihtiyacın vardı bu koşuşturmacada... Çok iyi gelmiştir eminim ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben ne yaptığımı biliyor muyum Şebooo, kendime gelmeye çalışıyorum :) Evet, çok iyi geldi.

   Sil