6 Temmuz 2016 Çarşamba

Siyah Beyaz Filmlerde Kaybolsam

Akşam film izlerken Sally Field'in gençlik hallerine bakmak istedim. Derken daldan dala kondum, bir çok ünlünün yıllar önceki fotoğraflarını dolaşırken buldum kendimi. Sanırım geçmişe bakmak ruhuma iyi geliyor şu sıralar.

Söylemeden geçmeyeyim, hepsinin de günümüzdeki hallerini çok seviyorum. Onlar gibi yaşlanmak isterim ben de.

Tanıdınız mı bakalım bu güzel hatunları.


Haydi fazla uğraştırmayayım sizi. Sırasıyla Jamie Lee Curtis, Susan Sarandon, Meryl  Streep, Sally Field, Goldie Hawn, Helen Mirren, Betty White,Blythe Danner,Jane Fonda, Judi Dench,Kim Basinger, Sophia Loren, Diane Keaton.

14 yorum:

 1. Eskiye çok özlem duyuyorum Handan, hele Hollywood'un altın yılları denen o yılların oyuncuları, filmleri ve müzikleri...of..of...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de Müjde. Filmler de oyuncular da başka gün güzeller sanki.

   Sil
 2. çok hoşlar <3
  bayramını kutluyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşlar, değil mi Bahar. Senin de bayramın kutlu olsun :)

   Sil
 3. Hepsi tanıdık simalar ama isimler aklımda kalmıyor. Bu eksikliğimi nasıl gidereceğim bu yaştan sonra bilmiyorum :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim da yeni isimler aklımda kalmıyor :) Kafamız çok şeyle meşgul olduğundan diye düşünüyorum ben. Hiç boş kalmıyor ki yeni kayıt yapsın.

   Sil
 4. Çok güzellerrr Handan hatuncum. Ben hem sağlığına hem de ruhuna özen gösteren insanların daha güzel yaşlandığını görüyorum. Galiba hayata bakış açısıyla da ilgili. Mutluysa ve sıkıntılara karşı güçlüyse insan, yaşlılığı da o ölçüde huzurlu oluyor. Güzel yaşlanalım inşallah ❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah Emine :) Bu hatunlarun hepsi de çok güzel yaşanmışlar. Kırışıklıkları ile barışık gülümseyen yüzleri yeter :)

   Sil
 5. Zaman Nasıl da değiştiriyor insani.... Güzellik daha doğrusu gençlik geçici demek geldi içimden. Yaşlılığı da sevmek gerek,kendisiyle görünüşlüyle barışık yaşlılar hep genç gibi görünür gözüme. Her daim ruhu genç kalanlardan oluruz ins

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gözlerinin içi gülen yaşlılardan olalım Bize Her Yer Okul. Elden ayaktan düşmeden, aklımız başımızda ve yaşama sevincimiz içimizde olsun hep. Kırışıklıklarımız çok yakışacak eminim :)

   Sil
 6. Geçmiş bayramını kutlıyorum Handan. Eskiler bana da daha bir güzel geliyor:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bana da öyle geliyor Sevinç :"

   Sil
 7. Sinema konusunda iyi değilim muhtemelen, hiçbirini tanımadım ben :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şimdi hepsi büyükanne rollerinde, ondan tanıyamamışsındır Şenay :)

   Sil