8 Nisan 2016 Cuma

Arada Bir İki Kitap da Okuyorum

 Bu sene bahar okuma şenliğine katılayım diye düşündüm de elimdeki kitapları oradaki kategorilere yerleştiremiyorum bir türlü. Allah sizi inandırsın kategorilere kitap seçme işi okumaktan uzun sürecek bu gidişle. Neyse, bakalım en sonunda ne olacak :)


 Bu kitabı Kitap Fuarı'ndan almıştım. Yanlış hatırlamıyorsam Yazdan Kalan önermişti.

Abdülhak Hamid sanırım benim için ders kitaplarından öteye geçememiş bir şair. Kendisinim dediği gibi eselerinin çinceden çevrilir gibi çevrilmesi gerekiyor. Ama bu sefer de bütün çekicilikleri kayboluyor sanki..

Öyküsü arka planda Osmanlı 'nın sonu Türkiye Cumhuriyeti 'nin ilk zamanları ile birleşip inanılmaz aşkını anlatmakta.
Lüsyen'in yazdığı şu satırlar her devirde aynı endişeleri taşıdığımızı gösterdi bir kere daha.

En sonunda kitap boyunca şairin arkasında duran Lüsyen'in mezar taşı bile olmadığını öğrenmek en hüzünlendiğim yer oldu. Neyse ki yapılmış.

Kitabı bugün azimle bitirdim. Zamanda bir yolculuk yaptım sanki.


Diğer kitap da fuardan alındı. Kanada 'ya giderken uçakta bitirdim.


Hosteslerden biri gelip sekiz saat boyunca sürekli okuduğum kitabın ismini sorunca bittiğinde ona hediye ettim :)


 Sezgin Kaymaz'ın fantasik romanlarını seviyorum :)


Şimdi biraz çocukların macera kitalarına bakmalı :)

12 yorum:

 1. Şimdi,yazı gene kısacık ama bol anlamlı,bol mesajlı,tam sahibine göre.En çok tav olduğum kısım,ay keşke benim de başıma gelse de yapsam dediğim kısım,kitabı hostese hediye ettiğin kısım oldu.Şimdi sen,bir saadet zinciri başlatmış oldun,kelebek etkisi oluşturdun,rüzgarı yüzüme savruldu,o uçağın içindeki dolanan havanın kokusunu bile aldım neredeyse.Çok güzelsin amaaa 😍

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitap bırakmak diye bir şey de var Sevda onu yapabilirsin. Bir kere de öyle yapmıştım. Kitabın içine adını, okuduğun tarihi yazıyorsun. Ve kitabı bulana bıraktığını onun da okuduktan sonra ismini ve tarihi yazıp bir yerde bırakmasını istediğini yazıp parkta bir banka, vapura, otobüse, metroya bırakıyorsun. Yap bence, çok eğlenceli :)

   Sil
  2. Bende bayıldım hostes kısmına....
   Geçen sene Akçay'da banka bırakmıştım bir kitabı... Deli gibi merak ediyorum şimdi kitabı kim okuyor, nerelerde diye... Acaba amacına ulaştımı yoksa biryere tıkılıp kaldımı diye...
   Malum okumayan bir toplumuz :/

   Sil
  3. Belki normalde okumayacak birisinin eline geçer ve kitap bulmanın heyecanıyla okumaya karar verir Şebnem, neden olmasın :)

   Sil
  4. Çok kitap dağıtıyorum da,hosteslisi daha sıcak geldi bana,öyle spontan oluvermiş ya.Ama banka kitap bırakma işini de yapayım gene,daha önce yaptımdı.Kışın bir yere çıkmıyorum ben pek.Yazın oluyor o iş,çoktandır yapmadım yani.

   Sil
  5. Hostesin merak edip gelmesi çok güzeldi Sevda :)

   Sil
 2. Lüsyen i sevmiştim Sezgin Kaymaz'ın da Kün kitabını merak etmekteyim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben severek okudum Bahar, güzeldi :)

   Sil
 3. Lüsyen çıktığından beri aklım hep onda. Acaip pahalıydı ilk çıktığında. Ben de protesto ettim kendimce :p Sonra da unuttum ama çok istiyorum okumak. 16 Nisanda izmirde kitap fuarı başlıyor inş oradan alırım .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yakında çekiliş yapacağım Derya, belki sana çıkar :)

   Sil
 4. İkisini de okumadım. Ama yorumların okumam gerektiğini söylüyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biri tamamıyla gerçek biri fantastik Küçük Mucizelerim, seç beğen al :)

   Sil