12 Kasım 2014 Çarşamba

And Oscar Goes To...

Başlığın türkçesini yazayım dedim ama cümle yapısını uyduramadım:-)

Yok henüz oscar zamanı gelmedi. Ben his tanımlaması yapıyorum şu an:-)

On altı yılı devirmeme az kaldı annelikte. Harika bir anneyim diyemeyeceğim, ne yazık ki hiç o kadar sabırlı olamadım. Sinirli ve çekilmez olduğum zamanlar boldur. ( Çoğunlukla hakkediyorlar ama neyse:-)

Yine de dengede tutmayı çalışırım her şeyi. Kızgınlıklarımın yanında güzel şeyleri de söylerim örneğin. Hep öğüt veren konuşmalar ya da nutuklar çekmek değil gerçek sohbetler yapmaya da çalışırım. Bol bol öperim. Gık diyen olursa o kadar altını temizledim tabii ki istediğimi yaparım diye sustururum:-)

Hele çocuklarım da benimle aynı şeylerden hoşlandıklarında keyfim iyice artar. ( Gerçi müzik konusunda çok emin değilim, her konsere ben de gelicem diyorlar, eee, biletler ne kadar pahalı biliyor musunuz siz:-) Kitap konusunda da Can biraz huzursuz olabilir:-)

Neyse konuyu çok uzattım. Metehan geçenlerde arkadaşlarım cool olduğunu düşünüyorlar anne dedi. Nedenmiş o dedim. Ne bileyim, dinlediğin müzikler, şiirler falan dedi. Belki daha fazla da anlatmıştır gerisinde ben uçtuydum hatırlamıyorum:-)

Var yaa.. Oscar almış kadar mutlu oldum:-)

Havalıyım millet ben:-) Gençler diyor valla:-)

Bu arada diğer rakçı anneler nerde anacım. Bu çocuklar niye benim dinlediğim şarkıları duyunca şok oluyor. Stad dolusu konserlerde bir sürü kız vardı, onlar çocuk doğurmadı mı, doğurduysa nerede yaşıyorlar, ben niye sap gibi kaldım. Ha?

21 yorum:

 1. Kızıma da annen tam bizim kafada onu da çağıralım gittiğimiz yerlere diyorlarmış:) Bilmiyorlar onlardaki gençlik enerjisi, bizdeki delilik emaresi:)

  Günaydın Handancan:)

  YanıtlaSil
 2. Hahaha :)) Süper yaa.. Bende anne olmadım ama arada hayal ediyorum müstakbel çocuğumu ve arkadaşlarını, ne düşünürler acaba diye.
  Çünkü küçükken bir yaş aralığında diğerlerinin annelerini gözlemleme hali oluyordu.
  Süper düşünüyorlarmış Handan, geçmişsin sınavı, başarmışsın bu işi :))

  YanıtlaSil
 3. ne güzell :)

  benim de içimde hala rockçı bir kız var :)
  günaydın..

  YanıtlaSil
 4. Günaydın Hamiyet:-) Deli olmak güzeldir:-)

  Yasemin bu kadar mutlu olacağımı düşünmemiştim:-)

  İçindeki rockcı kız hiç kaybolmasın Bahar:-)

  YanıtlaSil
 5. :):):) rak for evırrrrrr:):)

  YanıtlaSil
 6. Bilge' ye bak babanla şarkımız diyerek ilk kez Metallica' nın konser kaydı " Nothing else matters" dinlettiğimde, vaww çok çılgın, bayıldım demişti:)) Burdayım yani şekerim, bir miktar deforme olsamda:))

  YanıtlaSil
 7. Ne güzel popüler anneyiz yani :D

  YanıtlaSil
 8. Başlık cuk oturmuş vallahi ,sen alnının akı ile almışsın ödülü :)
  Ben dinleyemem ama öyle müzikler , bana varsa yoksa Türk musikisi :))

  YanıtlaSil
 9. Kaybolma bir yerlere Sevda :-) Metehan'ın defterine Nothing Else Matters'ın sözlerini yazmamla başladı her şy:-)

  Ha ha ha, bütün anneler öyle olmalı zaten Şenay, ama çocuklar bunu daha sonra fark edecekler bence:-)

  YanıtlaSil
 10. Cidden tam kırmızı halı modundaydım Damla:-) Valla ben de udumu tamir ettirdim, bakalım ferahfeza saz semaisi konusunda ne düşünecekler:-)

  YanıtlaSil
 11. Hahaha süpersin ben de senin yolundayım ablacım inşallah cool mamalar olarak devam edicez :)

  YanıtlaSil
 12. Bence bundan sonra daha çok anne böyle olacak. Bende arabada müziğin sesini açıp dinlediğimde ve evde dans ettiğimde çocuklar çok mutlu oluyorlar.

  YanıtlaSil
 13. sahiden Oscar ödülü almış gibi olmuşsun handan:)
  annelikte benden tecrübelisin elbet ama kimi zaman arkadaş kimi zaman anne oluşun kah öğütlü kah arkadaşça sohbetler sanırım olması gereken..
  bu gençlik bizi ne sanıyor biz uzaydanmı geldik:))
  benim evdeki kuzular devamlı yabancı müzik dinliyorlar, evet bende severim ama arada başka tarzlarda dinlemek lazım.. geçenlerde "unutursam fısılda" filmine götürdüm onları pazarlıkla tabi ki.. (büyük filmine gitme şartı ile sinema önerdim. hain ben:) kabul edildi ve film çokta beğenildi..
  şimdilerde favori şarkılarımız 70 li yıllardaki şarkılar.. bim bam bom.. ben bir köylü kızıyım.. ateş böceği misali:)

  YanıtlaSil
 14. Evet evet GeCe inşallah devam edicez:-) Ben Bilgehan'dan sonra biraz ciyak anneye dönüştüydüm ama kurtarmışım ucundan:-)

  Çocuklar bizi insan olarak görmeyi seviyorlar Kadriye, daha çok olsun böyle anneler, dünyanın güzelliği sevgiyle yetişen çocuklara bağlı:-)

  Değişik tarzların en güzelleriyle vurmalı çocukları Sebuş, çeşitlemeli güzellikleri:-)

  Valla uzayı bilmem ama dinozor olarak düşündükleri kesin. Bakınız aşağidaki link:-)


  http://metebilge.blogspot.com.tr/2013/12/bizim-evin-annesinin-dinazor-halleri.html

  YanıtlaSil
 15. Geldim bende buradayım.Benim telefona müzik indiriyorlardı.Metallica, Duran Duran,Alphavılle dediğimde hayranlıkla beni süzmeye başlamışlardı. Anneee gerçekten miiiii? sorularını hiç unutmuyorum.
  Bir de abimin kızı, benimkiler hep birlikte bir yerden dönüyoruz.Dolmuştayız. Ben kulaklıkla bangır bangır Metallica dinliyorum. Beni seni kısmam için ikaz ettiler..Annee yaa ayıp oluyo..Sesini çok açmışsınnnn İçimdeki gençkız canlı anlayacağın....sevgiler :)

  YanıtlaSil
 16. Heh şoyle Sertaç, yalnız bırakmayın beni:-) Canım bu müzikler de mırmır dinlenmez ki, di mi:-)

  YanıtlaSil
 17. Haa bu arada Nothing else matters ile aşık oldum ben bu minnoşların babalarına....

  YanıtlaSil
 18. Biz Can'la tanıştığımızda o albüm yeni çıkmıştı Sertaç, hep o zamanlar gelir aklıma :-)

  YanıtlaSil
 19. Biz bir eski nesil olarak Pink Floydcuyduk:)))) hahaha, kutuplaşmaya karşıyız:))) benim de, oğlumun lise arkadaşları arasında havam vardı. Lostun yayınlandığı yıllar. Çarşamba akşamı abd'de yayınlanıyor. biz de perşembe günü internetten indirebiliyorduk. Oğlum okuldan gelince çay/kek eşliğinde birlikte izliyorduk. Gün içinde arkadaşlarına annem şu an diziyi indiriyor, akşam üstü dönünce izliyeceğiz deyince, hepsi vay be oluyormuş. Gerçekten görünmez kanatların oluyor, uçuyorsun:)))))
  Çenebaz

  YanıtlaSil
 20. We don't need no education Çenebaz:-) Gerçekten de uçuyorsun, ne güzel bir duygu:-)

  YanıtlaSil